İstanbul Valisi
 
  A'dan Z'ye Kurumlar
 
  Hizmetlerimiz
 
  Alt Siteler
  Arşiv
VALİ GÜLER ETİLER POLİS MESLEK YÜKSEK OKULU 5. DÖNEM KOMİSER YARDIMCILARI MEZUNİYET TÖRENİNE KATILDI.
17.07.2009

     Etiler Polis Meslek Yüksekokulu 5. Dönem komiser yardımcıları mezuniyet töreni bugün gerçekleştirildi.

     Törene İstanbul Valisi Muammer Güler, İçişleri eski Bakanı Abdülkadir Aksu, Merkez Valileri Grup Başkanı Memduh Oğuz, Emniyet Genel Müdürlüğü 1. Hukuk Müşaviri Osman Karakuş, Florya Şükrü Balcı Polis Meslek Yüksekokulu Müdürü Yüksel Çarhacıoğlu, Emniyet mensupları, mezunların yakınları ve basın mensupları katıldı.

     508 komiser yardımcısının mezun olduğu tören, Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Okul Müdürü Dr. İdris Güzel’in konuşmasının ardından dönem birincisi komiser yardımcısı bir konuşma yaptı.

     Törene katılan İstanbul Valisi Muammer Güler yaptığı konuşmada;

     Saygıdeğer Konuklar,

     Emniyet Teşkilatının Değerli Mensupları,

     Kıymetli Aileler,

     Yazılı ve görsel medyamızın değerli temsilcileri;

     Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Cumhuriyetin niteliklerini, Atatürk İlkelerini, vatandaşlarımızın Anayasa ile teminat altına alınan kişi hak ve hürriyetlerinin korunmasını sağlayacak en önemli kurumlarımızdan birisi olan Emniyet Teşkilatımıza ait Etiler Polis Meslek Yüksek Okulu mezunları için düzenlenen diploma töreninde sizlerle beraber olmaktan büyük mutluluk duyuyor ve hepinize hoş geldiniz diyorum.

     Dünyada her gün, yeni durumlar ve oluşumlar ortaya çıkarken sosyal ve kültürel gelişmelere paralel olarak insanımızın beklentilerine cevap veren, yalnız ülkemizin değil, dünyadaki gelişmeleri de takip eden, onlara uyum sağlayan, hizmetinde olduğu vatandaşlarına şefkatle yaklaşan, milli birlik ve beraberliğimizi koruma ve huzur, güven ortamını sağlamada demokrasiye inanan, ona sahip çıkan hukukun üstünlüğüne saygılı milli, manevi ve kültürel değerlerimizin korunmasında kararlı Türk Polis Teşkilatı çağdaş gelişim ve değişimleri de yakından izlemektedir.

     Polis, devletin vitrinidir. Sokaktaki vatandaş polisin şahsında devleti görür, bu nedenle, devletin güler yüzlü ve sevecenliğini göstermek görevi, önce siz polise aittir. Sizlere burada büyük görev düşmektedir.

     Bu çatı altında aldığınız bilgilerin yanı sıra, eğitimin yaşam boyu devam eden bir süreç olduğunun bilinci içerisinde kendinizi sürekli yenileyip yetiştirmek ve ülkemiz insanlarına en iyi hizmeti vermek mecburiyetinde olduğunuzu unutmayınız. Aynı zamanda devletin halk için var olduğunu unutmayıp görevinizi yaparken bu gerçeğin bilinci içerisinde olup, her zaman devletin yanında olunuz.

     Bir buçuk asırlık şan ve şerefle dolu mazisi olan Emniyet Teşkilatında göreve başlamak üzere aziz yurdumuzun her köşesinde onurlu görevlere sizleri uğurlarken, vatandaşın sizden hoşgörü ve saygılı davranış içinde hizmet beklediğini bir kez daha hatırlatmak isterim.

     Eğitiminiz boyunca emeği geçen başta Okul Müdürü olmak üzere idarecilerinize ve öğretim elemanlarına takdir ve teşekkürlerimi sunuyor, sizlere meslek hayatınızda başarılar diliyorum.

     Yeni görevinizin şahsınız, aileleriniz, devletimiz, milletimiz ve Emniyet Teşkilatımız için hayırlı olmasını temenni ediyorum. Yolunuz ve bahtınız açık olsun. Dedi.

     Vali Gülerin konuşmasının ardından, dönem 1. Si yaş kütüğe dönem plaketi çaktı. Törende başarı sıralamasında ilk 10'a giren mezunlara diplomaları protokol tarafından verildi. Dönem birincisi diplomasını Vali Güler’in elinden aldı.

     Polis bandosu eşliğinde okunan polis marşının ardından yapılan geçişle tören son buldu.

 
 
Habere puan ver :      Düşük  
   Yüksek
Okuyan Kişi Sayısı:6805 | Oy Veren Kişi Sayısı:8 | Haberin Aldığı Puan:22
Yazdır
 
BASIN RESİMLERİ
 
En Çok Okunan Haberler
04.10.2015 SOMALI ÇOCUKLARDAN ŞEYMA ŞAHİN'E ZİYARET
05.10.2015 BASIN DUYURUSU
01.10.2015 BASIN AÇIKLAMASI
15.06.2015 YOL ÇALIŞMASI
03.10.2015 AMFİBİ GEMİ "BAYRAKTAR" DENİZE İNDİRİLDİ
En Çok Puan Alan Haberler
01.10.2015 BASIN AÇIKLAMASI
04.10.2015 SOMALI ÇOCUKLARDAN ŞEYMA ŞAHİN'E ZİYARET
06.10.2015 “TAKILARIN İNCİSİ İSTANBUL” İSİMLİ TAKI SERGİSİ...
07.10.2015 BAYRAMPAŞA İLÇESİNDE TOPLU AÇILIŞ TÖRENİ YAPILDI
24.09.2015 VALİ ŞAHİN BAYRAM ZİYARETLERİNDE BULUNDU


Tasarım ve yayın İstanbul Valiliği Bilgi İşlem Şube Müdürlüğü tarafından yapılmaktadır.
İstanbul Valiliği - Ankara Caddesi 34410 Cağaloğlu-Fatih/İstanbul
Telefon No: +90 212 455 59 00    Faks No: +90 212 512 20 86