İstanbul Valisi
 
  A'dan Z'ye Kurumlar
 
  Hizmetlerimiz
 
  Alt Siteler
  Arşiv
İL SPOR GÜVENLİK KURULU VALİLİK MAVİ SALONDA TOPLANDI
30.07.2009

İstanbul Vali Yardımcısı Ali Bakoğlu’nun başkanlığında toplanan İl Spor Güvenlik Kurulu Toplantısına, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Emniyet Müdür Yardımcısı Kamil Karabörk, İl Jandarma Komutanlığı Temsilcisi Jandarma Yarbay Mehmet Yiğit, Gençlik ve Spor Şube Müdürü Zafer Batar, Türkiye Futbol Federasyonu Stadyum ve Güvenlik Müdürü Cenk Cem, İl Sağlık Müdürlüğü Doktor Musa Günay, T.S.Y.Derneği Asbaşkanı İlyas Namoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Şube Müdür Yrd. Kenan Kızılkaya, Fenerbahçe Spor Kulübü Genel Müdürü Serkan Acar, Beşiktaş Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Bülent Deriş, Galatasaray Spor Kulübü Stat Sorumlusu Üyesi Remzi Tan, Büyükşehir Belediye Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Kamil Dizar, Kasımpaşa Spor Kulübü Asbaşkanı Eyüp Hasanoğlu katıldı.

30.07.2009 tarihinde yapılan İl Spor Güvenlik Kurulu toplantısında 2009 - 2010 sezonunda alınacak emniyet tedbirleri, diğer gündem maddeleri ve 02.08.2009 Pazar günü saat 21:00'da Atatürk Olimpiyat Stadyumunda BEŞİKTAŞ - FENERBAHÇE takımları arasında oynanacak olan Süper Kupa Finali müsabakasında alınacak emniyet tedbirleri görüşülerek, 2009 - 2010 sezonunda ilimizde oynanacak müsabakalarda aşağıdaki emniyet tedbirleri uygulanmasına karar verildi.

1- İlimizde bulunan Türkcell Süper Ligi Kategorisinde mücadele eden kulüpler tarafından
müsabakalarını oynadıkları statlardaki kamera sayıları arttırılıp, kamera sistemleri 5149 Sayılı
Kanuna muhalefet eden şahısların tespiti ve yakalanabilmesi için fotoğraflarım çekebilecek ve
kesintisiz takibini yapabilecek seviyede olacaktır.

Ali Sami YEN Stadında 83 Kamera,

Beşiktaş İnönü Stadında 80 Kamera,

Şükrü Saraçoğlu Stadında 184 Kamera,

Atatürk Olimpiyat Stadında 42 Kamera,

Kasımpaşa Recep Tayyip ERDOĞAN Stadında 61 Kamera bulunmaktadır.

2- Stat müdürlüklerince Türkiye Futbol Federasyonu ile koordineli olarak seyircileri bilgilendirmek amacıyla 5149 sayılı kanundaki cezai müeyyideleri açıklayıcı ve bilgi verici sunumlar hazırlanarak müsabaka günleri müsabaka başlamadan önce skorbordlardan yayınlanacaktır. Ayrıca seyircilerin görebilecekleri yerlere bilgilendirici panolar asılacaktır.

3- Müsabaka başlamadan önce ve maç esnasında seyirciler tarafından küfürlü tezahürat yapılmaması konusunda Futbol Federasyonu Temsilcisi ve müsabaka güvenlik amiri tarafından anons yaptırılacaktır. 5149 Sayılı Kanuna aykırı tezahüratlara devam edilmesi durumunda Türkiye Futbol Federasyonu temsilcisinin raporu doğrultusunda ev sahibi kulübe en ağır ceza verilecektir.

4- Tribünlerde meydana gelen olaylara zamanında müdahale edebilmek amacıyla stat merdivenlerinin mutlak suretle boş tutulması için stat yönetimi tarafından anons yaptırılacak merdiven boşluklarında yeterli sayıda özel güvenlik personeli görevlendirilecektir.

5- Saha içi, soyunma odaları ve koridoruna girecek şahıslar ev sahibi kulüp tarafından akredite edilerek yaka kartı verilecektir.

Akreditasyon sisteminin işlerliği Müsabaka Güvenlik Amiri ve Federasyonun görevlendireceği yetkililerce her zaman denetlenecektir. Akreditasyon alması gereken kişilerin liste bilgileri yetki durumlarına göre sınıflandırılmış bir şekilde müsabaka başlamadan 10 dakika önce Federasyon yetkilisi ile Müsabaka Güvenlik Amirine verilecektir.

6- Üst aramalarının daha sağlıklı yapılabilmesi için ev sahibi kulüp tarafından her stat giriş
kapışma en az iki tane olmak üzere el dedektörü tahsis edilerek Özel Güvenlik Personeline
teslim edilecek ve bu sayede tüm seyircilerin üst aramaları güvenlik güçleri denetiminde daha
duyarlı yapılacaktır.

Bu sebeple Atatürk Olimpiyat Stadyumunda 22 Adet, Ali Sami YEN Stadyumunda 42 adet, Şükrü Saraçoğlu Stadyumunda 46 adet, İnönü Stadyumunda 40 adet, Kasımpaşa Recep Tayyip ERDOĞAN Stadyumunda 20 adet el dedektörü özel güvenlik personelinin kullanımına verilecektir.

7- Seyirci giriş kapılarındaki müsabaka biletlerini okuyan ve giren biletli seyirci sayısını
belirleyen numaratörler mutlak suretle çalışır durumda bulundurulacak giriş kapılarındaki
sistemler tribün oturma kapasitesi dolduğunda otomatik olarak kilitlenebilir düzeye
getirilecektir. Ayrıca kulüpler tarafından sponsorlara verilen biletlerin kimlere verildiği liste
halinde müsabaka günü Eşgüdüm Toplantısından sonra Müsabaka Güvenlik Amirine
verilecektir. Ayrıca kulüpler tarafından sponsorlara verilen biletlerin üzerine SATILAMAZ
kaşesi vurulacaktır.

Sezonluk kombine kart listeleri 07/08/2009 Cuma günü saat 17:00'e kadar CD ortamında Emniyet Müdürlüğüne verilecektir.

8- Stadyum giriş kapılarındaki turnikelerin numaratöründeki sayıların toplamı müsabaka sonunda müsabaka güvenlik amirine rapor halinde verilecektir.

9- Müsabakaya giren seyircilerin biletlerini maç bitimine kadar yanlarında bulundurmaları konusunda kulüp yönetimince bilgilendirici anonslar yapılacaktır. Tribünlerde gerektiğinde bilet kontrolü yapılarak yerinde oturmayan seyirciler şikâyet halinde Emniyet görevlileri tarafından stat dışına çıkartılacaktırlar.

10- Bilet satışları misafir ve ev sahibi seyirciler için ayrı ayrı olmak kaydıyla 1. güvenlik çemberi dışında yapılacak ve müsabakaya ait bileti olmayan hiçbir şahıs stat çevresinde oluşturulacak 1. güvenlik çemberi içerisine alınmayacaktır.

11- Müsabaka günleri stat dışında karaborsa ve elden bilet satışına güvenlik güçlerince izin verilmeyecek ve bu konuda stat çevresinde gerekli önlemler alınacaktır. Elden bilet satan şahıslar hakkında 5149 Sayılı Kanun çerçevesinde müsabaka düzenini bozucu diğer maddeleri kullanmaktan işlem yapılacaktır.

12- Kulüpler tarafından kendi seyircilerine toplu ve ücretsiz bilet verilmeyecek, deplasman müsabakalarına toplu seyirci organizasyonu yapılmayacak seyirciler güvenlik güçleri eşliğinde stada toplu olarak götürülmeyecektir. Biletsiz ve toplu olarak stat çevresine gelen seyirciler anı araçlarla stat çevresinden uzaklaştırılacaktır. Toplu ve ücretsiz bilet dağıtımı yapan şahıslar hakkında müsabaka düzenini bozucu diğer maddeleri kullanmaktan idari işlem yapılacaktır. Misafir seyirci tribününün dışında misafir seyirciler için ayrılmış olan bölümde yeteri kadar bilet satış gişesi konulacak ve misafir seyirci için satışlar bu gişelerden yapılacaktır.

13- Münferit olarak stada gelen rakip takım seyircilerine UEFA kriterleri uyarınca güvenliği tam olarak sağlanmış ve stadyum kapasitesinin %5 i oranında yer ayrılacaktır. Tüm biletix gişelerinden deplasmana gelen seyircilere kimlik fotokopilerini ibraz etmek kaydıyla en fazla 2 bilet verilecektir.

14- Üzerinde numaralandırma bulunmayan biletleri dağıtan ve satanlar hakkında yasal işlem yapılacak olup, tüm yerler ve biletler numaralandırılacaktır.

15- Kişiye özel olarak verilen maç davetiyeleri davetiye sahibinin kendisinden başkası tarafından kullanılmayacaktır.

16- Stat ve çevresinde alkollü içki içilmeyecek ve satışı da yapılmayacaktır. Aşın derecede alkollü olan ve görevli personele zorluk çıkaran şahıslar stada alınmayacak haklarında müsabaka düzenini bozucu diğer maddeleri kullanmak suçundan idari işlem yapılacaktır.

17- Stadın dış çevresinde müsabaka günleri yoğun olarak bulunan seyyar satıcıların
uzaklaştırılması için Büyükşehir ve İlçe Belediyelerince yeteri kadar zabıta personeli
görevlendirilecektir.

18- Maçlarda güvenlik konseptinin belirlenmesi ve uygulanması için eşgüdüm toplantılarının yapılmasına devam edilecek, Müsabaka Güvenlik Amirinin ve Federasyon Temsilcisinin uygun göreceği müsabakalar sonrası değerlendirme toplantısı yapılacaktır. Müsabakalarda görev yapmak üzere görevlendirilen müsabaka güvenlik amirleri müsabaka sabahı statta yapılan eşgüdüm toplantılarına katılacak müsabaka başlamadan önce gerekli güvenlik önlemlerinin alınması ve denetlenmesi amacıyla, müsabakadan makul biı süre önce görev yerlerinde bulunmaları hususunda gerekli hassasiyeti göstereceklerdir.

19- 5149 sayılı yasada belirtilen kontrol odasına UEFA üyesi diğer ülkelerde de olduğu üzere Müsabaka Güvenlik Amirinin görevlendireceği personel dışmda hiçbir kimse girmeyecektir. Stat Müdürlüklerince; polis, itfaiye, özel güvenlik, ambulans, stat yönetimi ve bunun gibi diğer birimleri koordine etmek amacı ile bir mini haber merkezi kurulacak ve ilgili kulüp tarafından görev alan kurumların temsilcilerine aynı frekansı kullanan yeteri kadar telsiz tahsisi yapılacaktır. Stat Müdürlükleri acil durumda toplanmak üzere bir kriz merkezi odası hazır tutacaktır.

Müsabaka Güvenlik Amiri müsabaka sonrası gerekli gördüğünde stat kamera kayıtlarım teslim alacak ve bu kayıtlar 3 ay süre ile spor kulüplerince saklanacak, kayıtlar sadece 5149 Sayılı yasanın gereklerinin yerine getirilmesi veya diğer adli konuların çözümlenmesi amacı ile kullanılacaktır.

20- Maç günlerinde stat ve çevresindeki tüm fiziki tedbirler ilgili kulüp tarafından en üst
seviyede alınacaktır.

21- Güvenlik nedeniyle oluşturulan tampon bölgede görevlendirilecek olan güvenlik
personelinin tribünlerde oturacağı yerler ve sayıları önceden tespit edilerek belirlenen bu
bölgede kalan koltukların seyircilere satılmaması için İl Spor Güvenlik Kurulunda karar
alındığından;

Futbol müsabakalarında meydana gelebilecek olayları önlemek amacıyla stat içi ve dışında güvenlik güçleri tarafından çeşitli önlemler alınmakta ve iki takımın taraftarım ayırmak ve birbirileri ile yalan temasını önlemek amacıyla tampon bölgeler oluşturulmaktır. Bu bağlamda statlarda güvenlik tedbiri için ayrılan tampon bölgelerde yer alan koltuklar seyircilere satılmayacak, eğer basılmış ise bu bölüme ait tüm biletler üzerine "SATILAMAZ" kaşesi vurulmuş şekilde müsabaka sabahı yapılacak eşgüdüm toplantısında müsabaka güvenlik amirine teslim edilecektir.

Bu sebeple Beşiktaş İnönü Stadyumunda oynanan Türkcell Süper Ligi normal müsabakalarında uygulanan tampon bölge tedbirine ait 600 (Altı yüz), derbi müsabakalarında ise 1300 (Bin üç yüz) biletin; Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadyumunda oynanan Türkcell Süper Ligi normal müsabakalarında uygulanan tampon bölge tedbirine ait 700 (Yedi yüz), derbi müsabakalarında ise 1900 (Bin dokuz yüz) biletin; Galatasaray Ali Sami YEN Stadyumunda oynanan Türkcell Süper Ligi normal müsabakalarında uygulanan tampon bölge tedbirine ait 600 (Altı yüz), derbi müsabakalarında ise 1400 (Bin dört yüz) biletin; Atatürk Olimpiyat Stadyumunda oynanan Türkcell Süper Ligi normal müsabakalarında uygulanan tampon bölge tedbirine ait 1500 (Bin beş yüz), derbi müsabakasında ise 2600 (İki bin Altı yüz) biletin; Kasımpaşa Recep Tayyip ERDOĞAN Stadyumunda oynanan Türkcell Süper ligi normal müsabakalarında 400 (Dört yüz), derbi Müsabakalarında 900 (Dokuz yüz) biletin üzerlerine SATILAMAZ kaşesi vurulmuş şekilde müsabaka sabahı yapılan eşgüdüm toplantısında Müsabaka Güvenlik Amirine teslim edilecektir.

22- Hakemlere atılabilecek çeşitli cisimleri ve saldırıları önlemek amacıyla futbol
müsabakaları bitiminde saha kenarında görevlendirilen Çevik Kuvvet personeli hakeme karşı
herhangi bir saldırı riski mevcut olmadığı durumlarda çizgi kenarında bekleyecek, hakeme
karşı herhangi bir saldırı risk konusu olduğunda müsabaka güvenlik amirinin emri ve
hakemlerin talebi doğrultusunda hareket edecektir

23- Güvenlik tedbirleri çerçevesinde mecbur kalınmadıkça stat içerisine zırhlı polis araçları sokulmayacaktır.

24- Statlardaki büfelerde içme suları kâğıt veya plastik bardaklarda satılacaktır. İçme sulan ağzı kapalı olarak ve pet şişede de satılmayacaktır.

Ayrıca büfelerde yapılan alışveriş neticesinde bozuk para alışverişinin olmaması için satışlarda kulüpler tarafından taraftar kart oluşturularak taraftarların stat içerisindeki alışverişlerini bu kart aracılığıyla yapmaları sağlanacaktır.

25- 5149 Sayılı Spor Müsabakalarında Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanunun 5.
maddesinde yer alan "Spor Kulüpleri, güvenliği sağlamaya yetecek sayıdaki güvenlik
elemanlarını müsabaka öncesinden müsabakanın tamamlanıp seyircinin ve sporcuların
tahliyesine kadar geçecek dönem içerisinde, müsabakanın yapılacağı yerde bulundurmak ve
spor alanlarının iç güvenliğini sağlamakla yükümlüdürler." hükmü 2005 yılında yürürlüğe
giren 5340 Sayılı "Çeşitli Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun"un 1. maddesi ile
05 Mayıs 2009 tarihine ertelenmişti, bu sürenin dolması sebebiyle kulüpler bu sezondan
itibaren Özel Güvenlik hizmeti alacaklar ve müsabakanın risk analizine göre alınacak özel
güvenlik personelinin sayısı İl-İlçe Spor Güvenlik Kurullarınca belirlenecektir.

2009 - 2010 sezonunda Ali Sami YEN stadyumunda oynanan normal müsabakalarda 575 derbi müsabakalarda 1040 özel güvenlik personeli, Atatürk Olimpiyat Stadyumunda oynanan normal müsabakalarda 830 derbi müsabakalarda 1630 özel güvenlik personeli, Beşiktaş İnönü Stadyumunda oynanan normal müsabakalarda 640 derbi müsabakalarda 1230 özel güvenlik personeli, Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadyumunda oynanan normal müsabakalarda 695 derbi müsabakalarda 1340 özel güvenlik personeli, Kasımpaşa Recep Tayyip ERDOĞAN Stadyumunda oynanan normal müsabakalarda 150 özel güvenlik personeli, derbi müsabakalarda 290 özel güvenlik personeli görev yapacaktır. Ayrıca müsabakaların risk durumunun artması halinde sayılar İl - İlçe Spor Güvenlik Kurullarınca tekrardan belirlenerek ilgili kulübe bildirilecektir.

Basketbol salonlarımızda Özel Güvenlik hizmetinin uygulanabilirliği için 2009 - 2010 sezonunda Abdi İPEKÇİ Spor Salonunda oynanan normal müsabakalarda 100 derbi müsabakalarda 200 özel güvenlik personeli, Ayhan ŞAHENK Spor Salonunda oynanan normal müsabakalarda 50 derbi müsabakalarda 100 özel güvenlik personeli, Beşiktaş Cola Turka Arena Spor Salonunda oynanan normal müsabakalarda 75 derbi müsabakalarda 150 özel güvenlik personeli, Caferağa Spor Salonunda oynanan normal müsabakalarda 30 derbi müsabakalarda 50 özel güvenlik personeli, Ahmet CÖMERT Spor Salonunda oynanan normal müsabakalarda 30 derbi müsabakalarda 50 özel güvenlik personeli, Recep Şahin KÖKTÜRK Spor Salonunda oynanan normal müsabakalarda 30 derbi müsabakalarda 50 özel Güvenlik personeli görev yapacaktır. Riskli müsabakalarda sayılar İl - İlçe Spor Güvenlik Kurullarınca tekrardan belirlenerek ilgili kulübe bildirilecektir.

26- 2008 2009 Sezonu Açılış Toplantısı'nda alman "Müsabakalar nedeniyle görev alan
personelin daha verimli ve motivasyonlu görev yapmaları için emniyet personelinin iaşe ve
ihtiyaçlarının rahatlıkla karşılayabilecekleri alanlar belirlenerek Çevik Kuvvet Şube
Müdürlüğüne tahsis edilecek, bu alanlardaki tefrişat ve malzemeler ev sahibi kulüp tarafından
karşılanacaktır." karar 2009 - 2010 Sezonunda da uygulanacak ev sahibi kulüpler müsabaka
günü emniyet personelinin iaşe ve ihtiyaçlarını karşılamak üzere stat da çadır veya uygun alan

bulundurulacaktır.

27- Her statta olay çıkartan şahısların gözaltmda tutulabilecekleri gözlem odası tesis edilerek
güvenlik Imvvetlerinin kullanımına verilecektir.

Ayrıca İstanbul Emniyet Müdürlüğü EKKM Şube Müdürlüğü stadyumlarda müsabaka günleri açılan gözlem odalarına personel görevlendirecektir.

28- Şampiyonlar Ligi, Avrupa Kupası ve Türkcell Süper Ligi klasmanlarında ilimizde
oynanan müsabakalarda tüm emniyet tedbirleri Şampiyonlar Ligi, Avrupa Kupası ve Türkcell
Süper Liginde oynanan riskli müsabakalarda müsabaka saatinin 4 saat öncesinden , normal
müsabakalarda ise müsabaka saatinin 3 saat öncesinden aldırılacak ve İlimiz futbol ve basketbol takımlarının müsabakalarını oynadıkları stat ve salonlarda tespit edilen eksiklikler 2009 - 2010 sezonu başlamadan önce giderilecektir.

02.08.2009 TARİHİNDE SAAT 21:00'DE ATATÜRK OLİMPİYAT STADYUMUNDA BEŞİKTAŞ - FENERBAHÇE TAKIMLARI ARASINDA OYNANACAK OLAN SÜPER KUPA FİNALİ MÜSABAKASINDA ALINACAK EMNİYET TEDBİRLERİ AŞAĞIDAKİ GİBİDİR

02 Ağustos 2009 Pazar günü saat 21.00'da Atatürk Olimpiyat Stadmda BEŞİKTAŞ -FENERBAHÇE takımları arasında oynanacak olan Süper Kupa Finali futbol müsabakası ile ilgili olarak alman kararlar aşağıya çıkartılmıştır;

1- İki takım taraftarı stadı yarı yarıya kullanacak, Kuzey tribününe ve Güney tribünündeki misafir seyirci tribününe taraftar alınmayacaktır. Fenerbahçeli taraftarlar Batı tribün ile Güney tribününün Batı tribününe yakın olan kısmım; Beşiktaşlı taraftarlar ise Doğu tribün ile Güney tribünün Doğu tribününe yakın olan kısmım kullanacaklardır.

2- Müsabaka günü ilgili kurumların temsilcilerinin katılımları ile saat 10:00 da eşgüdüm toplantısı yapılacaktır. Ayrıca müsabaka güvenlik amirinin gerekli görmesi durumunda maçtan sonrada bir değerlendirme toplantı yapılacaktır

3- Söz konusu müsabaka nedeniyle gerekli emniyet tedbirleri saat 17:00' den itibaren en üst seviyede aldırılacak ve müsabakada 1850 Emniyet personeli görev yapacaktır. Stat giriş kapılan saat 18:00' ten itibaren açılacak, müsabakada 1630 Özel Güvenlik personeli görevlendirilecektir.

4- Stat dışında oluşturulan 1. güvenlik çemberi içerisine biletsiz hiçbir seyirci alınmayacaktır. Stat arama noktalarında yapılacak üst aramalarında daha hassas ve titiz davranılacaktır. Stada yasak maddeler kesinlikle alınmayacaktır.

5- Stadyumda 6'sı Polis kamerası ve 42 stat kamerası olmak üzere toplam 48 kamera bulunmaktadır.

6- Söz konusu müsabaka ile ilgili bilet satışı 3l/Temmuz/ 2009 Cuma günü saat 11:00’de Biletix satış noktalarında başlayacaktır.

7- Stat ve çevresinde alkollü içki içilmeyecek ve satışı da yapılmayacaktır. Aşırı derecede alkollü olan şahıslar stada alınmayacaktır.

8-Fenerbahçe takımı taraftarları için 150 adet otobüs Salı Pazarı ve Bahçelievler -Yenibosna'dan kaldırılacaktır. Fenerbahçe takımı taraftarlarını taşıyacak 150 adet otobüs Halkalı Toplu Konutlar tarafından stadyuma gelen yol güzergahından stadyuma kabul edilecektir.

9- Beşiktaş takımı taraftarlarını taşıyacak otobüsler Levent İETT Garajı ve Dolmabahçe Meydanı'ndan kaldırılacaktır. Beşiktaş takımı taraftarları Olimpiyat Stadı - TEM ve İstoç bağlantı yolundan alınacak Doğu tribünü sapağından tribünlere ulaşacaktır.

10- Müsabakaya özel araçlarıyla gelmek isteyen seyirciler kulüblerine müracaat ederek Araç Sticker'ı alacaklardır. Sticker'sız hiçbir araç stadyuma alınmayacaktır.

11- Her iki takım taraftarının bilet kontrolü otopark girişlerinde yapılacaktır.

12- Takım otobüsleri, hakem araçları, WIP, VIP ve TFF misafirleri TEM - İstoç bağlantı yolundan stadyuma ulaştırılacaktır.

Spor Güvenlik Kurulumuz bugün 68 kişiye 109.760 TL ceza vermiş olup, bugüne kadar toplam 1910 Kişiye 2.286.248 TL ceza vermiş olmaktadır.

 
Habere puan ver :      Düşük  
   Yüksek
Okuyan Kişi Sayısı:3826 | Oy Veren Kişi Sayısı:2 | Haberin Aldığı Puan:6
Yazdır
 
BASIN RESİMLERİ
 
En Çok Okunan Haberler
04.10.2015 SOMALI ÇOCUKLARDAN ŞEYMA ŞAHİN'E ZİYARET
05.10.2015 BASIN DUYURUSU
03.10.2015 AMFİBİ GEMİ "BAYRAKTAR" DENİZE İNDİRİLDİ
15.06.2015 YOL ÇALIŞMASI
22.07.2015 YOL ÇALIŞMASI
En Çok Puan Alan Haberler
08.10.2015 BASIN DUYURUSU
07.10.2015 BAYRAMPAŞA İLÇESİNDE TOPLU AÇILIŞ TÖRENİ YAPILDI
04.10.2015 SOMALI ÇOCUKLARDAN ŞEYMA ŞAHİN'E ZİYARET
03.10.2015 AMFİBİ GEMİ "BAYRAKTAR" DENİZE İNDİRİLDİ
06.10.2015 “TAKILARIN İNCİSİ İSTANBUL” İSİMLİ TAKI SERGİSİ...


Tasarım ve yayın İstanbul Valiliği Bilgi İşlem Şube Müdürlüğü tarafından yapılmaktadır.
İstanbul Valiliği - Ankara Caddesi 34410 Cağaloğlu-Fatih/İstanbul
Telefon No: +90 212 455 59 00    Faks No: +90 212 512 20 86