İstanbul Valisi
 
  A'dan Z'ye Kurumlar
 
  Hizmetlerimiz
 
  Alt Siteler
  Arşiv
CEVDET ŞAMİKOĞLU İLKÖĞRETİM OKULU ÖĞRENCİLERİNDEN İSTANBUL VALİSİ MUAMMER GÜLER’E ZİYARET
24.04.2010

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Kağıthane Cevdet Şamikoğlu İlköğretim Okulu Müdürü ve öğrencileri İstanbul Valisi Muammer Güler'i valilik kabul salonunda ziyaret etti.

Okulu Müdürü Soner Doğan ile okuldan 10 öğrencinin gerçekleştirdiği ziyarete çiçeklerle gelen öğrencileri valilik kabul salonunda konuk eden Vali Muammer Güler, Atatürk'ün 23 Nisan'ı çocuklara bayram olarak armağan ettiğini hatırlatarak, bugünün TBMM'nin kuruluşunun 90. yıl dönümü olduğunu anımsattı.

Ziyaret sırasında konuşan Vali Muammer Güler eğitime büyük önem verdiklerini ifade ederek çocuklara şöyle seslendi;

''Geleceğin teminatı sizlersiniz. Ülkeyi daha iyi seviyelere çıkaracak olan sizlersiniz. Kültürel, spor, sosyal ilişkilerinizi geliştirmenizi istiyoruz. Eğitim seviyesi ve standartlarının yükseltilmesi için gayret sarf ediyoruz. İstanbul'da eğitime yapılan yatırımlar her yatırımın önünde. En çok parayı eğitime harcıyoruz. Türk çocuklarının geleceği, ülke geleceğiyle eş anlamlı. Geleceğimizin size emanet olduğunu biliyoruz. Umutsuz değiliz. Ülkeyi bizden daha iyi yöneteceğinize inanıyoruz'' diye konuştu.

Konuşmanın ardından Vali Muammer Güler makam koltuğunu 5. Sınıf öğrencisi Gözde Akay'a devrederek, gelecekte bu makama bir kadının gelmesi temennisinde bulundu.

Vali Güler'in koltuğuna oturan Gözde Akay şunları söyledi:

‘’Saygıdeğer İstanbul halkı, değerli basın mensupları, geleceğimizin teminatı sevgili çocuklarımız;

Ben Gözde Akay, 2010 Avrupa Kültür Başkenti İstanbul’umuzun yeni valisi olarak bu en önemli günde sizlerle bir arada olmaktan mutluluk duymaktayım. Bugün, geleceğimizin teminatı ve Cumhuriyetimizin bekçileri sevgili çocuklarımızın bayramı, ilk TBMM’nin açılışı ve ülkemizin bağımsızlık günüdür. Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk bu en önemli günü ülkemiz çocuklarına armağan ederek, geleceği onlar üzerine inşa etmeyi düşündüğü siz sevgili çocuklara ne kadar önem verdiğini açıkça ortaya koymuştur.

Bu Bayram dünyada çocuk bayramı olarak kutlanan ilk ve tek bayramdır. Bu bayram vesilesi ile tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramını kutluyor, bizlere bu bayramı hediye eden atamızı saygıyla anıyorum. Çocuklar bir ülkenin en değerli varlıklarıdır. Bundan dolayıdır ki, çocuklarımıza yatırım yapmak, onlara en iyi eğitim imkanı sağlamakla mümkün olacaktır. Bilindiği gibi İstanbul’umuzda, önceki yıllara oranla eğitimde yeni ve modern okulların yapılması ve dersliklerin artırılması ile birlikte, eğitim alanında bir hayli rahatlama sağlanmıştır. Eğitim alanında İstanbul olarak daha büyük başarılara imza atmak için, eğitimi olumsuz yönde etkileyen trafik sorunu, okula gönderilmeyen çocuklarımızın okula kazandırılması ve aşırı göçün önlenmesi ile mümkün olacaktır.

Ayrıca çocukların ders sonrası enerjilerini atabilmeleri için spor şarttır. Bununla birlikte çağın hastalığı obeziteye karşı en iyi silah spordur. Bu anlamda da tüm okullarımızda spor salonu eksikliği giderilmelidir. Son olarak ülkemiz çocuklarına ne kadar değerli olduklarını ve ülkemizin sizlerden çok şeyler beklediğini hatırlatarak, bu bayramın dünya barışına katkı sağlaması dileklerimle, hepinizin bu güzel bayramını kutluyorum. Saygı ve sevgilerimle’’ dedi.

Gözde Akay'a ileride idareci olmak isteyip istemediğini soran Vali Muammer Güler, ''Evet'' cevabını aldı.

Gözde Akay’ın konuşması sonrasında öğrenciler tarafından Vali Muammer Güler'e seramik tabak hediye edildi. Vali Muammer Güler de öğrencilere çeşitli hediyeler vererek bir süre öğrencilerle sohbet etti. Ziyaretlerinden dolayı Okul müdürü Soner Doğan ve öğrencilere teşekkür eden Vali Muammer Güler, toplu fotoğraf çektirilmesiyle ziyaret sona erdi.

 
 
Habere puan ver :      Düşük  
   Yüksek
Okuyan Kişi Sayısı:9659 | Oy Veren Kişi Sayısı:21 | Haberin Aldığı Puan:81
Yazdır
 
BASIN RESİMLERİ
 
En Çok Okunan Haberler
24.08.2015 VALİ ŞAHİN ANADOLU YAKASI AFET VE ACİL DURUM...
15.06.2015 YOL ÇALIŞMASI
28.08.2015 BASIN DUYURUSU
22.07.2015 YOL ÇALIŞMASI
29.08.2015 BASIN DUYURUSU
En Çok Puan Alan Haberler
24.08.2015 VALİ ŞAHİN ANADOLU YAKASI AFET VE ACİL DURUM...
28.08.2015 BASIN DUYURUSU
29.08.2015 BASIN DUYURUSU
27.08.2015 VALİ ŞAHİN TÜRK-AMERİKAN İŞADAMLARI DERNEĞİ...
28.08.2015 KORGENERAL ÖZTÜRK’TEN VALİ ŞAHİN’E ZİYARET


Tasarım ve yayın İstanbul Valiliği Bilgi İşlem Şube Müdürlüğü tarafından yapılmaktadır.
İstanbul Valiliği - Ankara Caddesi 34410 Cağaloğlu-Fatih/İstanbul
Telefon No: +90 212 455 59 00    Faks No: +90 212 512 20 86