İstanbul Valisi
 
  A'dan Z'ye Kurumlar
 
  Hizmetlerimiz
 
  Alt Siteler
  Arşiv
İSTANBUL HABER AJANSI TANITIMI YAPILDI
11.05.2011

İstanbul İl Özel İdaresi tarafından, İstanbul’da kamu kuruluşlarının yaptığı hizmetlerin tek portalda bir araya getirilmesi ve iletişimin daha hızlı olması amacıyla oluşturulan istanbulajansi.com haber portalı, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Hüsamettin Koçak, meclis üyeleri, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sabri Kaya, kaymakamlar ve kamu kuruluşlarının İstanbul İl Müdürlerinin katıldığı toplantı ile tanıtıldı.

Eğitimden kültüre, sanattan spora İstanbul ile ilgili tüm yatırımların ve haberlerin yer aldığı web sitesi büyük bir ilgi ve beğeniyle karşılandı.

İstanbul İl Özel İdaresi binasında yapılan tanıtım toplantısında konuşan İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, istanbulajansi.com’un İstanbul’un haber merkezi olma iddiasıyla yola çıkan bir proje olduğunu vurguladı.

Konuşmasında bilişim teknolojisinin ve internetin geldiği noktaya kısaca değinen Vali Mutlu, şöyle konuştu: “Birleşmiş Milletler Uluslararası Telekomünikasyon Birliği (ITU) tarafından yapılan açıklamaya göre internet kullanıcı sayısı yıl sonunda 2 milyarı aşacak. Bu rakam dünya nüfusunun üçte birine denk geliyor. Kullanıcı sayısı son 5 yılda 2 katına çıktı. Nüfusu 70 milyonu aşan ülkemizde sosyal medya kullanıcılarının 30 milyonun üzerinde olduğu belirtiliyor.”

E-devlet kapsamında neredeyse kamu hizmetlerinin tümünün elektronik ortama taşındığını söyleyen Hüseyin Avni Mutlu, “Bugün vatandaşlarımız hastane randevusu almaktan tutun da, ilköğretimdeki öğrencisinin sınav sonucunu öğrenmeye kadar her türlü işini mobil teknolojiyle cepten ya da internetten yapıyor. İnternet kullanımının bu kadar etkin hale geldiği bir zamanda, kamu kurumlarının ürettiği tüm hizmetleri tek portalda birleştirmek istedik. İstanbul Ajansı bir aylık deneme süresi olmasına rağmen 45-50 bin tıklanma oranına sahip. Sayın meclis üyelerimizden de her sabah İstanbul haberlerini takip etmek için sisteme girmesini rica ediyoruz.” dedi.

Gelişen teknolojiyle koca bir köye dönen dünyamızda sosyal mecraların demokrasi için nasıl önemli hale geldiğinin yaşanan olaylarda görüldüğünü ifade eden İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Hüsamettin Koçak; “Bireysel internet kullanımın her geçen gün artıyor. Bizler ürettiğimiz hizmetleri vatandaşlarımıza doğrudan aktaralım ve onlardan gelecek yorum ve önerileri dikkate alalım” dedi.

İstanbulajansi.com ile kamu kaynağı kullanarak üretilen tüm hizmetler kamuoyunun bilgisine en geniş haliyle sunulacağını belirten İl Genel Meclisi Başkanı Koçak; “İstanbulajansi.com, yerel yönetim anlayışımızda bilgi paylaşımının, şeffaflığın, verimlilik, kurumlar arası işbirliği ve elbette demokrasi kültürümüzün önemli bir göstergesi olmuştur. İstanbulajansi.com ile “Devlet kapısı” sürekli açık kalacaktır” dedi.

Sitenin içeriği hakkında bilgi veren İstanbul İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sabri Kaya “istanbulajansi.com’un; İstanbul Haber, İstanbul 360°, Etkinlik Takvimi, İstanbul`da Yaşam, Kültürel Mirasımıza Sahip Çıkıyoruz gibi beş ana başlıktan oluştuğunu söyledi. Bu bölümlerden en aktif olanı ve gün içinde kamu kurumlarından gelen ve editörlerin araştırdığı veya takip ettiği haberlerden oluşan İstanbul Haber bölümü olduğunu belirtti. Ayrıca istanbulajansi.com ile tüm İstanbulluların şehre ait haberleri okumanın yanı sıra etkinlik takvimi, nöbetçi eczaneler, yol durumu gibi birçok alanda hizmetten de faydalanabileceklerini belirtti.

 
Habere puan ver :      Düşük  
   Yüksek
Okuyan Kişi Sayısı:3697 | Oy Veren Kişi Sayısı:6 | Haberin Aldığı Puan:22
Yazdır
 
 
En Çok Okunan Haberler
15.06.2015 YOL ÇALIŞMASI
28.08.2015 BASIN DUYURUSU
30.08.2015 BÜYÜK ZAFERİN 93. YILI YAPILAN TÖRENLERLE KUTLANDI
22.07.2015 YOL ÇALIŞMASI
28.08.2015 KORGENERAL ÖZTÜRK’TEN VALİ ŞAHİN’E ZİYARET
En Çok Puan Alan Haberler
30.08.2015 BÜYÜK ZAFERİN 93. YILI YAPILAN TÖRENLERLE KUTLANDI
28.08.2015 BASIN DUYURUSU
27.08.2015 VALİ ŞAHİN TÜRK-AMERİKAN İŞADAMLARI DERNEĞİ...
28.08.2015 KORGENERAL ÖZTÜRK’TEN VALİ ŞAHİN’E ZİYARET
27.08.2015 TÜRKİYE YEŞİLAY CEMİYETİ’NDEN VALİ ŞAHİN’E ZİYARET


Tasarım ve yayın İstanbul Valiliği Bilgi İşlem Şube Müdürlüğü tarafından yapılmaktadır.
İstanbul Valiliği - Ankara Caddesi 34410 Cağaloğlu-Fatih/İstanbul
Telefon No: +90 212 455 59 00    Faks No: +90 212 512 20 86