İstanbul Valisi
 
  A'dan Z'ye Kurumlar
 
  Hizmetlerimiz
 
  Alt Siteler
  Arşiv
VALİ MUTLU, ETİLER POLİS MESLEK EĞİTİM MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ 7. DÖNEM KOMİSER YARDIMCILIĞI KURSU MEZUNİYET TÖRENİ'NE KATILDI
15.07.2011

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Etiler Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün 7. Dönem Komiser Yardımcılığı Kursu Mezuniyet törenine katıldı.

İstanbul Etiler Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından gerçekleşen 7. Dönem Komiser Yardımcılığı Kursu Mezuniyet töreniyle 755 polis memuru komiser yardımcılığına terfi etti. Törene İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın ve bazı il ve ilçelerin emniyet müdürleri katıldı.

Törende mezunlara seslenen Şahin, “Bugün 755 komiser yardımcısı kardeşimizi mezun edip görev yerlerine uğurluyoruz. Polis memurluğundan amirlik sınavına ilk adımını atacak olan komiser yardımcılarımızı tebrik ediyorum.” dedi. İçişleri Bakanlığı'nın görev alanlarının en başında iç güvenlik hizmeti geldiğini söyleyen Şahin, “Bakanlığımız bu görevini öz verili bir şekilde yürütmektedir. 61. hükümet programında da açıkça belirtildiği üzere özgürlük ve güvenlik arasındaki dengenin sağlanması, bakanlık olarak bizim en temel ilkemizi oluşturmaktadır. Güvenlik zafiyetine düşülmeden, özgürlükler güvenliğe feda edilmeden vatandaşımızın can ve emniyet güvenliğini sağlamak yegane önceliğimizi oluşturmaktadır.” Şeklinde konuştu.

Her yıl başarılı olan 1000 polis memurunun 9 aylık kurstan sonra Komiser Yardımcısı olmasının sağlandığını kaydeden Şahin sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu uygulama ile yapılan sınavlarda ve meslek içinde başarılı 37 yaşından az yaşta ve 6 hizmet yılını doldurmuş polislerimize yükselme imkânı verilmektedir. Bugün Emniyet Teşkilatımızın değişik kademelerinden başarılı görevler ifa etmiş, komiser yardımcılığı kursunu başarıyla tamamlamış arkadaşlarımızın mezuniyet heyecanını paylaşmak için birlikteyiz.”

Bu kursta öğrencilerin eğitiminde büyük gayret gösteren okul müdürü ve yöneticilerine teşekkür eden Vali Hüseyin Avni Mutlu ise,” 9 aylık bir süre içerisinde halkımızın güven ve emniyetini en yüksek seviyede yetiştirip bugün mezun olacak seviyeye getirdiler.” şeklinde konuştu. Polisliğin bir gönül mesleği, bir disiplin mesleği olduğunu dile getiren Mutlu, “Emniyet teşkilatında almış oldukları bilgi doğrultusunda yüksek bilinçle bu devlete ve ülkeye, bu ülkenin güzel insanlarına hizmet edebilmek için 24 saat canla başla kanunlar dairesinde disiplinli hizmet edecekler.”

Bu 9 aylık kurs sürecinde amirlik eğitimi verdiklerini aktaran Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürü İbrahim Bıçakçı da, “Gideceğiniz yerlerde görevinizi en iyi şekilde yapacağınızdan şüphem yok. Görev yerlerinizde hoş görülü olun, oradaki vatandaşlarımızın milli, ahlaki ve manevi duygularına saygı gösterin o bilinçle çalışın. Atatürk ilke ve inkılapları daima rehberiniz olsun.” Dedi.

Kursu birincilikle bitiren polis memuru Bayram Güner de yaptığı konuşmada, “Hukuk çerçevesinde görev yapmamız için bizi eğiten komiserlerimize, yöneticilerimize büyüklerimize teşekkür ediyoruz. Eğitimin verdiği öz güvenle demokratik uygulamalarla daima halkın hizmetine koşacağız.

Tören, yapılan konuşmaların ardından dereceye giren mezunlara ödüllerinin verilmesi ve kurs birincisi Bayram Güner’in Yaş Ağacı'na birincilik plaketini çakmasının ardından sona erdi.

 
 
Habere puan ver :      Düşük  
   Yüksek
Okuyan Kişi Sayısı:7234 | Oy Veren Kişi Sayısı:5 | Haberin Aldığı Puan:25
Yazdır
 
BASIN RESİMLERİ
 
En Çok Okunan Haberler
13.10.2015 BASIN DUYURUSU
15.06.2015 YOL ÇALIŞMASI
22.07.2015 YOL ÇALIŞMASI
09.10.2015 VALİ ŞAHİN'DEN AHİLİK HAFTASI MESAJI
08.10.2015 BASIN DUYURUSU
En Çok Puan Alan Haberler
08.10.2015 BASIN DUYURUSU
13.10.2015 BASIN DUYURUSU
07.10.2015 BAYRAMPAŞA İLÇESİNDE TOPLU AÇILIŞ TÖRENİ YAPILDI
12.10.2015 BAŞKONSOLOS TAE-DONG'TAN VALİ ŞAHİN'E VEDA...
07.10.2015 ANNE SÜTÜNÜN ÖNEMİ VE DESTEKLENMESİ


Tasarım ve yayın İstanbul Valiliği Bilgi İşlem Şube Müdürlüğü tarafından yapılmaktadır.
İstanbul Valiliği - Ankara Caddesi 34410 Cağaloğlu-Fatih/İstanbul
Telefon No: +90 212 455 59 00    Faks No: +90 212 512 20 86