Ana Sayfa  
08.10.2015 Perşembe
İSTANBUL KISA TANITIM

Rumelihisarı

Anadoluhisarı'nın karşısında İstanbul Boğazı'nın en dar ve akıntılı (600 m.) kısmında inşa edilmiş muhteşem bir yapıdır Rumelihisarı. İstanbul'u fethetmeye karar veren Fatih Sultan Mehmet tarafından Bizans'ın yardımına gelecek yabancı gemilere geçiş yolunu kapatmak amacıyla yaptırılmıştır.

İstanbul Portalı >> İstanbul >> Mekanlar >> Sunset Grill&Bar
İstanbul'u Tanıyalım Harika İstanbul Çağlar Boyu İstanbul Eserleri İlçeleri ve Doğal Güzellikleri İstanbul'u Yaşamak

İstanbul'u Yaşamak
Sunset Grill&Bar
Lacivert Restoran
Hotel Daphnis
İstanbul'da Kahvehaneler
İstanbul'un Çarşıları
A'jia Otel ve Restoran
The President Hotel
Fener Lokantası
Feriye Lokantası
Ozan Restaurant
360 İstanbul
Şarki Lezzetler
Paysage Restaurant
Nanna Restaurant
Balık Noktası


Sunset Grill&Bar

 

Sunset Grill&Bar

On yıl önce Kaliforniya mutfağıyla adını duyuran, günümüzde ise Kaliforniya mutfağının yanı sıra, dünya mutfaklarından farklı tatları sunarak konuklarına lezzet şöleni yaşatan Sunset'teyiz bu sayımızda. Sunset Grill & Bar'ın çömezi Kimya Hanım bizi sıcak gülümsemesiyle kapıda karşıladı ve yakın arkadaş veya aileden biri gibi Sunset'i gezdirdi. Kimya Hanıma 'çömez' dedim; çünkü Sunset'in en yeni çalışanı, işe en son gireni, ama asla acemi değil. Kesinlikle çok iyi...Halkla ilişkiler sorumlusu ve sadece dört yıldır orada. Diğer çalışanlar ise dokuzuncu ve onuncu yıllarını dolduruyorlar. Çalışanları ile bütünleşmiş bir mekan.....

On yıldır popülaritesini ve kalitesini kaybetmeyen Sunset Grill & Bar, Boğaz'ın eşsiz manzarası eşliğinde, farklı lezzetleri, Sushi Barı ve hiçbir yerde bulamayacağınız şarap mönüsü ile farklılık yaratıyor. İş çıkışlarında kokteylinizi içerken günün stresinden kurtulmanız için ideal bir ortam sunan Sunset Grill & Bar, dünyanın çeşitli bölgelerinden değişik lezzetlerdeki şaraplardan oluşan mahzeniyle, şarapseverlere sıcacık bir atmosferde gününyorgunluğunu unutturmayı hedefliyor.Mahzende, Avustralya'dan Güney Afrıka'ya, Şili'den Ar jantin'e ve Ameri ka'dan Türkiye'ye uzanan geniş bir coğrafyadan seçilmiş birbirinden leziz şaraplar yer alıyor. Sunset, puro tut kunları için zengin bir koleksiyona da sahip. Belki de dünyanın en güzel manzaralı Sushi Barı sağlıklı yaşamak isteyen ve Uzak Doğu mutfağını sevenlere cumartesi ve pazar öğlenleri hariç, her zaman hizmet veriyor. Sunset Sushi Bar, istenirse %20 indirimli take-out imkanı da sunuyor.

Sunset Grill&Bar Öğle yemeklerinde de %20 indirim uygulanan Sunset'te iş ve özel organizasyonlar için isteğe göre mönü hazırlanabiliyor. Akşam 18.00 ve 20.00 arası Happy Hour zamanı...İş çıkışında benzersiz bir atmosferde kokteylinizi içerek günün yorgunluk ve stresini atmak için ideal saatler... Ayrıca Happy Hour'da tüm içkiler %20 indirimli sunuluyor. Sunset Grill & Bar, yemeklerinin lezzetini artırmak için kullandığı baharatlarını kendi bahçesinde yetiştiriyor. Sunset'in aşçıları tarafından yemeklerde, salatalarda, tatlılarda ve içeceklerde kullanılan yemeklik ve şifalı otlar, sizin de küçük bir 'koklama turu' yapabileceğiniz baharat bahçesinde mevcut. İstanbul'un keyfini dünya standartlarında yaşamak ve tatmak isteyenler, Sunset'te sushi keyfinin yanı sıra Kaliforniya mutfağının eşsiz yemekleri ile geleneksel Türk mutfağının seçkin örneklerini de bulabilecekler. Sunset'in mutfağı her zaman açık. İstediğiniz an girip bakabilirsiniz. Sağlıklı ve derli toplu. Acizane tavsiyem özellikle perşembe, cuma, cumartesi günleri muhakkak rezervasyon yaptırın. Nisan sonu mayıs başı itibariyle de hiçbir gün aramadan gitmeyin derim.. Fazla söze gerek yok. Sunset işte...Manzarası büyülenmenize yetecektir. (Rezervasyon için not almayı unutmaym...)
 
ADRES
SUNSET GRİLL & BAR Adnan Saygun Cad.
Yol Sok. No:2, Ulus Park-ULUS/İstanbul
Telefon:0(212) 287 03 57-58
 
 
 
Şehr-i İstanbul dergisi 

 

 

 

İSTANBUL


 


Tasarım ve yayın İstanbul Valiliği Bilgi İşlem Şube Müdürlüğü tarafından yapılmaktadır.
İstanbul Valiliği - Ankara Caddesi 34410 Cağaloğlu-Fatih/İstanbul
Telefon No: +90 212 455 59 00    Faks No: +90 212 512 20 86

Ana Sayfa | Şehir | Ulaşım | Harika İstanbul | Şehir Haritası