2016 / 10  E-Bülten
GERİ
İLİMİZDEKİ TRAFİK DENETİMLERİ
 

  
Trafik sisteminin temel bileşenlerinin eğitim ve alt yapı ve denetimlerdir. İstanbul’da yol yapımı kavşak düzenlemesi gibi alt yapıyı güçlendireceği düşünülen birçok çalışma yapılmakta ayrıca teknolojik ve finansal olarak desteklenmektedir. En önemli rollerden birini trafik denetimleri oluşturmaktır. Denetim insanın cezadan kaçmak için çaba göstermesi ilkesine dayanmaktadır. Denetimin etkili olması için caydırıcı olması gerekmekte, caydırıcılık ise kural ihlalinde bulunan yol kullanıcılarının yakalanma riskinin artmasıyla sağlanabilmektedir

              
EMNİYET ve JANDARMA ASAYİŞ ve GÜVENLİK ÖZET TABLOSU
 

   

   Denetim, insan yaşamını korumanın yanı sıra bir ülkenin maddi kaynaklarını korumanın ve verimliliği sağlamanın temel gereklerinden birisidir. Yine de bir trafik kontrolünde durdurulmak, özellikle de bir ceza ödemek zorunda kalmak oldukça tatsız bir durumdur. Ancak etkili bir denetimin her şeyden önce ulusal çıkarımıza uygun, yararlı, bununla birlikte etkisi ve verimliliğinin Trafik Polisi kadar sürücü ve yolcuların da katkısını gerektiren önemli bir etkinlik olduğunu her zaman akılda tutmak gereklidir. Bu nedenle tüm yol kullanıcılarının bu konuda sorumluluk bilinciyle hareket etmesi en doğru yaklaşım olacaktır.

    Trafik Polisinin denetim sırasında yapacağı işlemler sizin şahsınıza yönelik değildir. Durumu kişiselleştirecek konuşma ve yorumlardan kaçının. Trafik güvenliği için işbirliği yapın.
© Copyright 2015 T.C. İSTANBUL VALİLİĞİ
Bu e-posta, İstanbul Valiliği e-bültenine abone olduğunuz için size ulaştı.
Aboneliğinizi sonlandırmak isterseniz lütfen tıklayınız.
Facebook Twitter Google+ T.C. İstanbul Valiliği