2017 / 22  E-Bülten
GERİ
İSTANBUL’UN RESMİ WEB SİTESİ: HOWTOISTANBUL.COM

İstanbul’un resmi web sitesi olan howtoistanbul.com 2013 yılında, İstanbul Valiliği’nin de katılımıyla oluşturulan İstanbul Dijital Platform Projesi kapsamında, İstanbul Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle açıldı.

Beş ana bölümden oluşan howtoistanbul.com web sitesi, İstanbul’un tarihinden sokak yemeklerine, etkinlik haberlerinden alışverişe kadar pek çok alanda detaylı bilgiler sunuyor.

Hem İstanbul’u ziyaret eden turistlerin hem de İstanbulluların şehirle ilgili tüm bilgilere hızlı ve kolay bir biçimde ulaşması için hazırlanan web sitesinin "İstanbul’u Keşfet" başlığı altında "Tarihi Yerler", "İstanbul’da İş Hayatı" ve "Akademik İstanbul" gibi alt başlıklar bulunuyor.

"İstanbul Ajandası" bölümünde ziyaretçiler; şehrin tarihi ve kültürel dokusunu oluşturan müzeler, parklar, hamamlar, kutsal mekanlar gibi İstanbul’da mutlaka görülmesi gereken yerlerden başka İstanbul’un gece hayatı ya da rehberli turlar hakkında da bilgi alabiliyor.howtoistanbul.com’un "Alışveriş" bölümünde, tarihi çarşılarından modern alışveriş caddelerine sayısız imkan sunan İstanbul’un alışveriş haritasını incelemek mümkün.

Köklü bir yemek kültürüne sahip olan İstanbul, başta Türk ve Osmanlı mutfağı olmak üzere dünyanın en önemli mutfaklarını bir araya getiren bir şehir. "İstanbul’un Lezzetleri" bölümü İstanbul’un yemek kültürü hakkında detaylı bilgiler verdiği gibi restoranlar, kafeler, yemek tarifleri, sokak yemekleri ve semtlere özel lezzetler konularında da ziyaretçilere rehberlik ediyor.

İstanbul’un canlı kültür-sanat hayatı hakkında bilgilerin bulunduğu "Etkinlikler" başlığı altında ziyaretçiler konser, sergi, festival ve kongrelerden haberdar olabiliyor ve etkinliklerin bilet bilgilerine ulaşabiliyor.

Web sitesinin son bölümü olan "Faydalı Bilgiler" başlığının altında ise ulaşım detaylarına ya da acil ihtiyaç duyulabilecek iletişim bilgilerine hızlıca erişilebiliyor.

Türkçe ve İngilizce dil seçenekleriyle hazırlanan http://howtoistanbul.com/tr İstanbul’u tüm yönleriyle keşfetmek isteyen herkesin başvurabileceği bir mecra.© Copyright 2015 T.C. İSTANBUL VALİLİĞİ
Bu e-posta, İstanbul Valiliği e-bültenine abone olduğunuz için size ulaştı.
Aboneliğinizi sonlandırmak isterseniz lütfen tıklayınız.
Facebook Twitter Google+ T.C. İstanbul Valiliği