2018 / 2  E-Bülten
GERİ

"BANA BAK!" SERGİSİ PERA MÜZESİ'NDE
 

 


Pera Müzesi’nin "la Caixa" Vakfı iş birliği ile düzenlediği "Bana Bak!" sergisi "la Caixa" Koleksiyonu’na ait resim, fotoğraf, heykel ve video çalışmalarından oluşan bir seçkiyle çağdaş sanatta portreyi inceliyor.

Portrelerin toplumsal aynasında kendilerine bakmaya davet eden 22 sanatçının katıldığı sergide Janine Antoni, Eduardo Arroyo, Juan Navarro Baldeweg, Jean-Michel Basquiat, Christian Boltanski, Rineke Dijkstra, Marlene Dumas, Esther Ferrer, Günther Förg, Curro González, Stefan Hablützel, Roni Horn, Sharon Lockhart, Pedro Mora, Vik Muniz, Óscar Muñoz, Bruce Nauman, Carlos Pazos, Cindy Sherman, Antoni Tàpies, Gillian Wearing ve Sue Williams’ın eserleri bulunuyor.


 


"Bana Bak!: "la Caixa" Çağdaş Sanat Koleksiyonu’ndan Portreler ve Diğer Kurmacalar" sergisi, portreyi ele almak üzere, "Sahnelenen Duygular", "Kimliğe İlişkin Uzlaşımlar", "Maskeler ve Diğer Kurmacalar" ve "Yüzün Hafızası" başlıkları altında dört tematik bölümden oluşuyor. "la Caixa" Koleksiyonu’ndan bu temalar çerçevesinde seçilen eserlerde, kimi sanatçılar portrelerin anonimliğine ilgi gösterirken kimileri de kimliğin temsili sorununa odaklanıyor. Bazı yapıtlar bir insan figürünü veya yüzü tanımlıyor bazıları ise toplumların ayırt edici sembollerini resmediyor.

"Bana Bak!: "la Caixa" Çağdaş Sanat Koleksiyonu’ndan Portreler ve Diğer Kurmacalar" sergisi 4 Mart 2018 tarihine kadar ziyaret edilebilir.

Pera Müzesi Salı’dan Cumartesi’ye 10:00 - 19:00 saatleri arasında, Pazar günleri ise 12:00 - 18:00 saatleri arasında ziyarete açık.


© Copyright 2015 T.C. İSTANBUL VALİLİĞİ
Bu e-posta, İstanbul Valiliği e-bültenine abone olduğunuz için size ulaştı.
Aboneliğinizi sonlandırmak isterseniz lütfen tıklayınız.
Facebook Twitter Google+ T.C. İstanbul Valiliği