2018 / 3  E-Bülten
GERİ
İSTANBUL KALKINMA AJANSI MALİ DESTEK PROGRAMLARI AÇIKLANDI

İstanbul Kalkınma Ajansı, 2018 yılı Mali Destek Programlarını İstanbul Sanayi Odası’nın Odakule’deki meclis salonunda düzenlediği toplantı ile tanıttı.

Toplantıya ilçe belediyeleri, kaymakamlıklar, üniversiteler, teknokentler, sanayi bölgeleri, sivil toplum kuruluşları ve kamu kurumlarından temsilciler katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan İSTKA Genel Sekreteri Özgül Özkan Yavuz, en son 2016 yılında Mali Destek Programları için ilana çıktıklarını hatırlattı. "Üzerinden tam 2 yıl geçti ancak bu süreçte ekibimiz çok yoğun çalıştı. Bu iki yıllık süreçte ekonomik ve sosyal olarak değişimler yaşandı. Elbette biz de bu dönüşümü yakından takip ederek çalışmalarımızı sürdürdük. Mali Destek Programlarımızın temalarını, önceliklerini bu değişim sürecine uygun olarak belirledik. Şimdi toplumun tüm kesimlerinin ihtiyaçları dikkate alınarak hazırlanan çok büyük bir programla karşı karşıyayız, bu nedenle çok heyecanlıyız" diye konuştu.

 

İlan edilen üç mali destek programı kapsamında toplam 180 milyon lira, projelerini sunup onay alacak proje sahibi kurum ve kuruluşların kullanımına sunulacak. Çocuklar ve Gençler Mali Destek Programı ile 60 milyon lira, Girişimcilik Mali Destek Programı ile 40 milyon lira, Yenilikçi ve Yaratıcı İstanbul Mali Destek Programı ile 80 milyon lira, desteğe hak kazanan projelere aktarılacak. Bu yıl ilk kez proje başvuruları sadece online ortamda kabul edilecek. Sunulan projelerin desteğe uygunluğuna bağımsız değerlendiriciler karar verecek.

Proje sunmak için son başvuru tarihleri Çocuklar ve Gençler Mali Destek Programı’nda 21 Mart 2018, Girişimcilik Mali Destek Programı’nda 22 Mart 2018, Yenilikçi ve Yaratıcı İstanbul Mali Destek Programı’nda 23 Mart 2018 olarak belirlendi.

Başvuru Rehberleri:
Çocuklar ve Gençler Mali Destek Programı (Türkçe): http://www.istka.org.tr/media/67011/çocuklar-ve-gençler-mali-destek-programı-çvg.pdf
 
Girişimcilik Mali Destek Programı (Türkçe): http://www.istka.org.tr/media/67010/giri%C5%9Fimcilik-mali-destek-program%C4%B1-gmp.pdf

Yenilikçi ve Yaratıcı İstanbul Mali Destek Programı (Türkçe):  http://www.istka.org.tr/media/67012/yenilik%C3%A7i-ve-yarat%C4%B1c%C4%B1-%C4%B0stanbul-mali-destek-program%C4%B1-ymp.pdf
© Copyright 2015 T.C. İSTANBUL VALİLİĞİ
Bu e-posta, İstanbul Valiliği e-bültenine abone olduğunuz için size ulaştı.
Aboneliğinizi sonlandırmak isterseniz lütfen tıklayınız.
Facebook Twitter Google+ T.C. İstanbul Valiliği