2018 / 5  E-Bülten
GERİ
TASARIM ŞEHRİ İSTANBUL LOGO YARIŞMASI SONUÇLANDI
 

 


Ekim 2017’de UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı’na tasarım alanında kabul edilen sekiz şehirden biri de İstanbul'du. "Yaratıcılığı, stratejik bir sürdürülebilir kentsel kalkınma aracı olarak tanımlayan kentler arasındaki işbirliğini geliştirmek amacıyla" 2004 yılında kurulan UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı’nın halihazırda, Türkiye’den Hatay (Gastronomi), Gaziantep (Gastronomi) ve Kütahya (Zanaat ve Halk Sanatları) da dahil olmak üzere, tüm dünyadan toplam 180 üyesi bulunuyor.

Ağa adaylık sürecini de yöneten İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul’un üyeliğe kabul edilmesinin ardından, İstanbul’u uluslararası ölçekte tanıtan bir logo tasarlanması amacıyla 17-18 Şubat’ta Creathon City İstanbul / Tasarım Şehri İstanbul Logo Yarışması’nı düzenledi. Profesyonel ve Öğrenci olmak üzere iki ayrı kategoride hem bireysel hem de ekip olarak yarışan adaylara logo çalışmalarını teslim etmek için sekiz saatlik bir süre verildi.

İstanbul Teknik Üniversitesi, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi gibi Türkiye’nin önden gelen üniversitelerinin öğretim görevlilerinin de aralarında bulunduğu jüri, adaylardan gelen çalışmaları 18 Şubat Pazar günü değerlendirdi.

 

Profesyonel kategoride birinciliği kazanan Aytur Şahinbay 6.000TL’lik ödülün sahibi olurken Burak Keleş ve Onur Aşkın ekip halinde ikinci olarak 4.000TL ve üçüncü olan Ahmet Fatih Çiloğlu da 2.000TL ödül kazandı.

Öğrenci kategorisinde birinci olan Şevval Ceylan 3.000TL, ikinci Elif Savaş 2.000TL ve ekipçe üçüncü olan Ahsen Yelda Akar, İrem Gözü ve Ufuk Çakmak da 1.000TL ile ödüllendirildi.

Yarışmayla ilgili detaylı bilgi için http://creathoncity.istanbul/ (Türkçe) adresini, Unesco Tasarım Şehri İstanbul ile ilgili daha fazla bilgi içinse http://www.designcityistanbul.com/ (Türkçe ve İngilizce) web sitesini ziyaret edebilirsiniz.
© Copyright 2015 T.C. İSTANBUL VALİLİĞİ
Bu e-posta, İstanbul Valiliği e-bültenine abone olduğunuz için size ulaştı.
Aboneliğinizi sonlandırmak isterseniz lütfen tıklayınız.
Facebook Twitter Google+ T.C. İstanbul Valiliği