TR
10 Ocak 2018 20:21

10 OCAK İDARECİLER GÜNÜ KUTLANDI

10 OCAK İDARECİLER GÜNÜ KUTLANDI İstanbul Valisi Vasip Şahin, 10 Ocak İdareciler Günü'nde meslektaşlarıyla bir araya geldi.

10 Ocak İdareciler Günü dolayısı ile İstanbul Valiliği’nce düzenlenen Boğaz gezisi ve akşam yemeğine İstanbul Valisi Vasip Şahin ve eşi Şeyma Şahin'in yanı sıra merkez valileri, mülkiye müfettişleri, vali yardımcıları, kaymakamlar, emekli mülki idare amirleri ve eşleri katıldı.

Açılış konuşmasını Türk İdareciler Derneği İstanbul Şube Başkanı Emekli Vali Süleyman Oğuz’un yaptığı toplantıda daha sonra Vali Şahin konuştu.

İstanbul Valisi Vasip Şahin konuşmasına, 10 Ocak İdareciler Günü'nü kutlayarak başladı.

Vali Vasip Şahin, “Bu görevi yürütürken bizim olmazsa olmazlarımız adil davranmaktır, tarafsız ve bağışlayıcı olmaktır. Bunu bir arada ne kadar çok buluşturabilirsek yüreğimizde o kadar çok başarılı oluyoruz, vatandaşlarla bağlantımız ve ilişkimiz o kadar güçlü oluyor.  Hamdolsun bizim mesleğimiz her şeye rağmen hala vatandaşın gözünde bir saygınlığı varsa bu özellikleri sayesindedir. Kim olursa olsun; fakir, zengin, amir ve memur kim olursa olsun bir kaymakamın veya bir valinin kapısını çaldığında asgari bir saygı görecek ve iyiliği bulacak ümidiyle çalar ve bunu da bulur. Dolayısıyla biz görevimizi bu anlayışla yaptığımız için de hep saygınlığımız belirli seviyenin üzerinde olur. Bunu inşallah genç meslektaş arkadaşlarımız da tevarüs ederek devam ettiyorlar.” dedi.

Vali Şahin,  konuşmalarında meslek hayatındaki anılarından da bahsetti.

Emekliye ayrılan mülki idare amirlerine sundukları hizmetlerin anısına, İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan Hizmet Anısı ve Belgeleri Vali Vasip Şahin tarafından takdim edildi.

İstanbul İl  Kültür ve  Turizm Müdürü Dr. Coşkun Yılmaz’ın, İstanbul Boğazı’nın tarihi ve kültürel güzelliklerine dair bilgilendirmesi eşliğinde yapılan gezinin ardından program sona erdi.