TR
29 Ağustos 2017 14:24

VALİ ŞAHİN'İN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

VALİ ŞAHİN'İN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI Türk milletinin mâziden âtîye hiçbir surette taviz vermediği hürriyet idealini canı pahasına müdâfaa ettiği, Millî Mücadelemizin son ve en büyük zaferi, Cumhuriyetimizin müjdecisi 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 95’inci yılını idrak etmenin gururu içerisindeyiz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün "Hattı müdâfaa yoktur, sathı müdâfaa vardır. O satıh, bütün vatandır. Vatanın her karış toprağı, vatandaşın kanıyla ıslanmadıkça terk olunamaz." şiarıyla zafere yürüyen Türk milleti; istiklâl ve istikbâline gölge düşürecek en ufak bir tehdidi nasıl püskürteceğini, yekvücut olduğunda önünde hiçbir engelin duramayacağını, bütün dünyaya bir kez daha haykırmıştır.

En zor şartlarda ve bütün imkânsızlıklara rağmen tarihin her safhasında şanlı destanlar yazan necip milletimiz, vatanı üzerinde çirkin emelleri olan mihrakların gayretlerini dün olduğu gibi bugün de boşa çıkarmaktadır. Bağımsız bir vatanda, hür bir milletin evlatları olarak istikbale emin adımlarla yürüyüşümüzü ebediyen hiçbir güç durduramayacaktır.

Bu düşüncelerle, 30 Ağustos Zaferi’nin 95’inci yıl dönümünü en kalbî duygularımla kutluyor; Cumhuriyetimizin bânîsi Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere İstiklâl Savaşımızın kahramanlarını, tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla yâd ediyorum.