TR
15 Kasım 2015 19:35

9. ULUSLARARASI KADIN GİRİŞİMCİLER ZİRVESİ (IWEC) AÇILIŞ RESEPSİYONU YAPILDI

9. ULUSLARARASI KADIN GİRİŞİMCİLER ZİRVESİ (IWEC) AÇILIŞ RESEPSİYONU YAPILDI İstanbul Valisi Vasip Şahin'in ev sahipliğinde 9. Uluslararası Kadın Girişimciler Zirvesi (IWEC) açılış resepsiyonu yapıldı.
  • 9. ULUSLARARASI KADIN GİRİŞİMCİLER ZİRVESİ (IWEC) AÇILIŞ RESEPSİYONU YAPILDI
  • 9. ULUSLARARASI KADIN GİRİŞİMCİLER ZİRVESİ (IWEC) AÇILIŞ RESEPSİYONU YAPILDI

Vilayet binasında gerçekleşen 9. Uluslararası Kadın Girişimciler Zirvesi açılış resepsiyonu programına, Vali Vasip Şahin ve eşi Şeyma Şahin, İstanbul Ticaret Odası Başkan Vekili Hasan Erkesim ve  yönetim kurulu üyeleri  ile uluslararası kadın girişimciler katıldı.

9. Uluslararası Kadın Girişimcilerini medeniyetlerin, kültürlerin ve değerlerin temsil edildiği şehir İstanbul'da ağırlamanın bahtiyarlığını yaşadığını dile getiren Vali Şahin," Böyle bir toplantıya ev sahipliği yapmak bizim için ayrı bir anlam taşımaktadır " dedi.

Vali Şahin, G-20 zirveleri gündemine Türkiye bir kaç başlık daha ilave etti bunlardan en önemlisi Women 20 başlığıdır. Yani gelişmekte olan gelişmiş ülkelerdeki kadınlara da artık diğer paydaşlar gibi gündemlerinde bir yapı olarak G-20 sürekli toplantılarına paydaş olarak kabul etmiştir. Bu böylede olmalıydı. Çünkü dünyada kadın girişimcilerin etkisi her geçen gün katlanarak artıyor. bugün çok kısa bir süre olmasına rağmen sizler gibi kuruluşların ortaya çıkması 2 milyar dolarlık bir hacme ulaşması bundan sonra 10 yılda 20 yılda bunun kat ve kat üstüne çıkacağını göstermektedir.  Bu da ekonominin gelişmesi dünyanın üretiminin artması noktasında bizlere büyük umutlar vaad ediyor.  Çünkü Girişimde girişimcilikte kadın sayısı arttıkça ticaretin doğasında olan rekabete aynı zamanda zarafette eklenmiş olacak. Hem ticari barışa hem dünya barışına sizler çok önemli katkılarda bulunmuş olacaksınız.  Çünkü globalleşen bu dünyada rekabetin bu kadar hızla arttırıp bilgi toplumunun bu kadar yaygınlaştığı ve bilginin sürekli geliştiği bir ortamda kadınların o yaratıcı enerjileri  anaç yapıları  mutlaka erkeklerin yanı başında olmalı ve insanlığın hizmetinde olmalıydı. Bunu sizler başardınız bundan dolayı sizleri tebrik ediyor ve teşekkür ediyorum.” dedi.

İstanbul Ticaret Odası Başkan Vekili Hasan Erkesim ise yaptığı kısa konuşmada “Öncelikle şunu belirtmek istiyorum, biz İstanbul Ticaret Odası olarak yılda yüzlerce etkinliğe ev sahipliği yapıyoruz. Ancak bugün gerçekten çok özel bir topluluğa hitap etmenin mutluluğunu ve heyecanını yaşıyoruz. Çünkü sizler bulunduğu her ortama güzelliğin, dinamizmin ve üretkenliği getiren kadın girişimcilerimizsiniz. Geçmişte her başarılı erkeğin arkasında bir kadın var denilirdi. Sizlerin sayesinde bu deyim artık çok geride kaldı. Artık kadınlar erkeklerin gerisinde kalmıyor. Şimdilerde kahraman kadınların gölgeleri başarılı ekonomilerin önüne düşüyor, ülkeleri sırtlıyor.” ifadelerini kullandı

Konuşmaların ardından resepsiyon çekilen aile fotoğrafı ile sona erdi.