TR
14 Mayıs 2018 12:24

“AÇIK KAPI PROJESİ” HAYATA GEÇİRİLDİ

“AÇIK KAPI PROJESİ” HAYATA GEÇİRİLDİ “Açık Kapı Projesi”, İstanbul Valiliği, YİKOP ve kaymakamlık binalarında hizmet vermeye başladı.

Vatandaşlarımızla üst düzeyde iletişim kurulması, taleplerin hızla alınarak takip edilmesi ve sonuca ulaştırılması amacıyla İçişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı tarafından başlatılan “Açık Kapı Projesi”; 14 Mayıs 2018 tarihi itibariyle İstanbul Valiliği, YİKOP ve kaymakamlık binalarında hizmet vermeye başladı.

Valilik, YİKOP ve kaymakamlık binalarında proje kapsamında kurulan bankolarda, ağırlıklı olarak halkla ilişkiler, sosyoloji, psikoloji, rehberlik ve psikolojik danışmanlık, sosyal hizmet uzmanlığı bölümlerinde ihtisas yapmış; Türkçeye hâkim, iletişim becerileri, temsil ve ikna kabiliyeti gelişmiş; sorun çözmeye yatkın ve tecrübeli uzman personel görevlendirildi.

“Açık Kapı Projesi”, 14.05.2018 tarihi itibariyle Valilik ve YİKOP binaları dışında 1. safhada 7 ilçe (Eyüpsultan, Ataşehir, Esenyurt, Gaziosmanpaşa, Kâğıthane,  Küçükçekmece ve Ümraniye) kaymakamlıklarında faaliyete geçmiş olup 2. safhada yer alan 28 ilçe kaymakamlıklarımız 11.06.2018 tarihinde faaliyete geçecektir.

Çatalca, Silivri, Adalar ve Şile Kaymakamlıklarımız ise proje kapsamı dışında bulunmaktadır.