TR
15 Aralık 2017 17:42

AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANI FATMA BETÜL SAYAN KAYA “KUDÜS İÇİN BİRLEŞTİK-HAYIR ÇORBASINA DAVET” PROGRAMINA KATILDI

AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANI FATMA BETÜL SAYAN KAYA “KUDÜS İÇİN BİRLEŞTİK-HAYIR ÇORBASINA DAVET” PROGRAMINA KATILDI Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, 26 sivil toplum kuruluşu tarafından Topkapı Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen, "Kudüs İçin Birleştik-Hayır Çorbasına Davet” programına katıldı.
  • AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANI FATMA BETÜL SAYAN KAYA “KUDÜS İÇİN BİRLEŞTİK-HAYIR ÇORBASINA DAVET
  • AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANI FATMA BETÜL SAYAN KAYA “KUDÜS İÇİN BİRLEŞTİK-HAYIR ÇORBASINA DAVET
  • AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANI FATMA BETÜL SAYAN KAYA “KUDÜS İÇİN BİRLEŞTİK-HAYIR ÇORBASINA DAVET

Programa Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’nın yanı sıra; İstanbul Valisi Vasip Şahin’in eşi Şeyma Şahin ve çok sayıda sivil toplum kuruluşu katıldı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, konuşmasına kısa süre önce Myanmar'da zulme uğrayan kadın ve çocuklara destek vermek üzere bir araya geldiklerini hatırlatarak başladı. Nerede bir sıkıntı ve zulüm varsa Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın o zulmün karşısında durduğuna işaret eden Kaya, "Ama onun arkasında da dimdik duran kadınlar var." dedi.

İsrail'in, kutsal topraklarda kan akıtmaya, barışı ve adaleti yok etmeye devam ettiğini belirten Kaya; İstanbul ve Türkiye'nin kadınları olarak, yüz yıl değil bin yıl bile geçse hiçbir gücün kalplerdeki Kudüs sevdasını söndürmeye, mücadelelerini durdurmaya yetemeyeceğini vurguladı.

"Kudüs'te yanan özgürlük meşalesi, İslam coğrafyasını aydınlatmaya, bizlere ilham vermeye inşallah devam edecek." diyen Kaya, Kudüs'ün taşı ve toprağının bile İsrail zulmüne karşı direnmeye devam edeceğini dile getirdi.

"ZULMÜN KARŞISINDA DİMDİK DURMAYA DEVAM EDECEĞİZ"

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Kaya, İslam İşbirliği Teşkilatı'nın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde olağanüstü toplandığını ve bu toplantıda dönüm noktası niteliğinde kararlar alındığını vurguladı.

Bu zirvede Doğu Kudüs'ün Filistin'in başkenti ilan edildiğini ve tüm dünyaya da çağrılarda bulunulduğunu ifade eden Kaya, "Kudüs, ancak Müslümanlar olarak birlik ve beraberliğimizi sımsıkı şekilde korumamızla, Filistinli kardeşlerimizin acıda ve kederde yanlarında olmamızla rahat bir nefes alacaktır. Biz inşallah Müslüman kadınlar olarak annelerin gözyaşını dindireceğiz, çocukların yarasına inşallah merhem olacağız. Filistin'in, Kudüs'ün özgürlüğü için mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz." dedi.

Programa katılan Filistinli okul müdürü Fethiye Kuteyne, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Türk halkıyla gurur duyduklarını ifade ederek evlerinin, okullarının, hastanelerinin artık güvenli olmadığını, buna rağmen direnmeye devam ettiklerini belirterek "Direniyoruz, çünkü siz direniyorsunuz." diye konuştu.

Programın sonunda açık artırmayla çeşitli ürünlerin satışı yapıldı. Satıştan elde edilen gelirin Kudüs'le ilgili faaliyetlere aktarılacağı belirtildi.