TR
31 Aralık 2018 17:56

ARNAVUTKÖY POLİS MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ, “22. DÖNEM YEMİN VE MEZUNİYET TÖRENİ”

ARNAVUTKÖY POLİS MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ, “22. DÖNEM YEMİN VE MEZUNİYET TÖRENİ” İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Polis Akademisi Arnavutköy Polis Mesleki Eğitim Merkezi’nin düzenlediği “22. Dönem Yemin ve Mezuniyet Töreni"ne katıldı.

Törene Vali Yerlikaya’nın yanı sıra; Teftiş Kurulu Başkanı Fenni Yılmaz, İl Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, Arnavutköy Kaymakamı Ahmet Odabaş, Arnavutköy Belediye Başkanı A. Haşim Baltacı, Arnavutköy Polis Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Vedat Mercan ile çok sayıda veli katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan tören, konuşmalarla devam etti.

Vali Ali Yerlikaya; "Bugün yılın son günü. Dereceye giren ve başarıya ulaşan az sonra yemin ederek polis olacak sizleri yürekten kutluyoruz. Başarı daima sizin olsun. Toprağın altında ismini bildiğimiz, bilmediğimiz ama her zaman onların şefaatlerini ve nazlı dualarını üzerimizde hissettiğimiz şehitlerimize rahmet, yaşayan gazilerimize de sıhhat ve afiyetle uzun ömürler diliyorum." diyerek konuşmasına başladı.

Vali Yerlikaya; "İbni Haldun, coğrafya kaderimizdir, diyor. Bu vatanda yıllardır bağımsız, hür ve izzetli yaşıyoruz. Bunu kahraman ve iman yürekli ecdadımıza borçluyuz. Bu vatanda bin yıldan beri güçlü, dik, adaletle, cesaretle durabilmek için askerimiz, jandarmamız, polisimiz ve sahil güvenliğimiz kahramanca mücadele etti ve etmeye de devam ediyor.” diyerek sözlerine devam etti.

“Devletimizin temel amacı, Cumhuriyetimizi ve milletimize korumaktır." diyen Vali Yerlikaya, "Devletimiz; milletimizin bölünmez bütünlüğünü, birliğini ve beraberliğini, kardeşliğini korumak ve sağlamak için çalışıyor. İç güvenlik, polislerimizin omuzları üzerindedir. Polis teşkilatımız gece gündüz demeden kurulduğu ilk günden beri çalışıyor ve gücünü milletimizden alıyor.

Devletimizin ve milletimizin emrinde olan milli iradeye hizmet eden, hukuk devleti ilkelerine göre çalışan bir polisten bahsediyoruz.” şeklinde konuştu.

Vali Yerlikaya, "Bizim polis teşkilatımız sadece şehirlerin huzur ve güvenliği, kamu düzeni ve sağlığı için değil, ayrıca bölücü hain PKK, DEAŞ ve FETÖ  ile de kahramanca mücadele etmiş ve etmeye de devam ediyor.

İnancımız diyor ki, bir Müslüman aynı yılan deliğinden iki kere ısırılmaz. Başta FETÖ, DEAŞ, PKK olmak üzere ırkçı, bölücü ne olursa olsun tüm örgütlerle bu genç kardeşlerimiz kahramanca mücadele edecekler, biz buna eminiz.

Artık 6 bin 500 polis kardeşimiz aramıza katıldı. Teşkilatımız daha da güçlendi. Allah ayağınıza taş değdirmesin.” dedi.

Yerlikaya, "2018’in son gününde başta ailelerimizin, emniyet teşkilatımızın kıymetli mensuplarının, misafirlerimizin, burdaki genç polis kardeşlerimizin şahsında bütün yurttaki polislerimizin yeni yılını kutluyor sağlık, sıhhat ve afiyetler diliyorum.” temennilerinde bulundu.

Tören, dereceye giren öğrencilere diploma ve hediyeleri verilerek yemin töreni ve kep atma ile sona erdi.