TR
14 Şubat 2017 14:35

ÇALIŞMA HAYATINDA MİLLİ SEFERBERLİK TOPLANTISI YAPILDI

ÇALIŞMA HAYATINDA MİLLİ SEFERBERLİK TOPLANTISI YAPILDI Çalışma hayatında milli seferberlik toplantısı, İstanbul Valisi Vasip Şahin’in başkanlığında gerçekleştirildi.
  • ÇALIŞMA HAYATINDA MİLLİ SEFERBERLİK TOPLANTISI YAPILDI
  • ÇALIŞMA HAYATINDA MİLLİ SEFERBERLİK TOPLANTISI YAPILDI
  • ÇALIŞMA HAYATINDA MİLLİ SEFERBERLİK TOPLANTISI YAPILDI

Valilik toplantı salonunda düzenlenen toplantıya, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı  Kadir Topbaş, İstanbul Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Çağlar, İstanbul Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kopuz, Türkiye İhracatçılar Birliği Başkan Vekili  Mustafa Çıkrıkoğlu,  İkitelli Organize Sanayii Bölgesi Başkanı Şaban Gülbahar, İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Başkan Yardımcısı Mesut Şengül, İstanbul Deri Sanayi Organize Sanayii Bölgesi Başkanı Celal Kopuz, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Genel Başkan Yardımcısı Abdurrahman Kaan,  Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Murat Göktaş, İşkur il Müdürü Yunus Yelmen ile İstanbul'daki diğer Organize Sanayii Bölgesi Başkanları katıldı.

“Herkes büyük bir heyecanla bu seferberliğe katkı verme noktasında yarış halinde”

İstanbul Valisi Vasip Şahin yaptığı basın toplantısında, "Az önce 'Çalışma Hayatında Milli İstihdam Seferberliği' başlığı altında İstanbul’daki istihdam ve çalışma hayatının ana aktörleriyle bir araya geldik. Bildiğiniz gibi Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde bir istihdam hareketi başlatıldı ve İstanbul bu istihdam hareketinde çok önemli role sahip şehirlerimizin başında gelmekte. İstanbul bu sorumluluğunun farkındadır ve bu farkındalığın gereği olarak da bu harekete en büyük katkıyı vermeye hazırdır. Bugünkü toplantımız da bu minvalde getirilen yeni imkânlar, teşvikler ve ülkemizin ekonomik hayatının da ileriye taşınması noktasında üzerimize düşen vazifeler ve gerektiğinde yapmamız gereken fedakârlıklarla ilgiliydi. Bunları hep birlikte tezekkür ettik ve gördük ki herkes büyük bir heyecanla bu seferberliğe katkı verme noktasında birbiriyle yarış halinde. İstanbul inşallah bu görevini vermiş olduğu taahhütlerin daha da üzerine çıkarak en iyi şekilde yerine getirecektir. Bundan sonra da bu faaliyetlerimiz ve toplantılarımız devam edecek. Sanayicilerimizle, iş adamlarımızla, iş dünyamızla daha fazla bir araya geleceğiz.  Tabii burada bir de şunu özellikle belirtmek isterim ki iş adamlarımızın en büyük ihtiyaçlarından birisi nitelikli iş gücü. İstihdam noktasında gayretliler. Bu konuda da vatandaşlarımızın en azından işe başladıktan sonra eğitilme imkânının olduğunu bilerek ilgi gösterirlerse daha verimli bir ortam, daha huzurlu çalışma ortamı sağlanmış olur diye düşünüyorum. Katılan tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

 “Belediye olarak çok ciddi istihdam yapmaktayız”

“Kent ekonomisi çok önemli özellikle İstanbul Türkiye’nin iktisadi başkenti  ve ekonomi olarak da dünyanın  en sayılı ülkelerinden önde gelmektedir” diyen, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı  Kadir Topbaş,“Türkiye ekonomisini güçlendirme adına özellikle İstanbul’daki iş adamlarımızın  ve burada bulunan yatırımcılarımızın daha aktif olmaları arzu edilmektedir. Böylece bu süreci hep birlikte açacağımıza inanıyorum. Şuna da eminiz ki inşallah 2017 yılının ikinci yarısında ekonomide Türkiye’de yeniden ciddi bir hamle gerçekleşecektir. Belediye olarak çok ciddi yatırımlar yapmaktayız. Bu yatırımlar aynı zamanda ,istihdam demektir. Odalarımız, birliklerimiz ve firmalar da bu konudaki hassasiyetlerini ortaya koyacaklardır. Zaten büyük hedeflerimiz var, ihracat hedeflerimiz var, onlara hep birlikte erişeceğimize inanıyorum” dedi. 

 “Ticaret Odası üyelerinin bu seferberliğe can u gönülden katılacaklarına inanıyorum”

İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Çağlar,” Biz de bugün Sayın Cumhurbaşkanımızın başlattığı milli seferberlik çalışması kapsamında Sayın Valimizin başkanlığında toplanmış bulunuyoruz.  İstanbul Ticaret Odası'nın 400 bin üyesi var. Bu 400 bin üyemizin, dünyanın en büyük ticaret odasının üyesi olmanın verdiği kıvançla bu seferberliğe can u gönülden katılacaklarına inanıyorum. Ayrıca tabii bu seferberlik yarışında istihdam sağlandığı zaman bu istihdamdan dolayı piyasalarımız daha da hareketlenecektir. İşin bir de bu ekonomik boyutu var, buna da bakmak lazım. Bugün Sayın Valimizin başkalığında çok güzel kararlar aldık gerçekten. Bu çalışmalarımız çok sıkı bir şekilde takip edilecek.” şeklinde konuştu.

 “Önümüzdeki günlerin son derece umut verici gelişmelere fayda sağlayacağını ve destek vereceğini umut ediyorum”

Geçen hafta Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğiyle başlatılan bu hareketin Türkiye’nin ve dünyanın gözbebeği İstanbul’umuzda da aynı hareketlilikle oluşturulması noktasında bugün son derece verimli bir toplantı yaptıklarını dile getiren İstanbul Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan “Biz tüm sanayicilerimizde, tüm iş dünyasında bu heyecanı fazlasıyla görüyoruz. Ortaya konan bu fevkalade özel keşiflerin de fayda ve desteğiyle ben istihdam noktasında önümüzdeki günlerin son derece umut verici gelişmelere fayda sağlayacağını ve destek vereceğini umut ediyorum. İnşallah bu yıl hareketliliklerle beraber ekonomimiz tekrar bir olumlu dönüşüm işareti verecek ve Türkiye ve İstanbullumuz dünyaya örnek olacak.”dedi. 

 “Üyelerimiz bu anlamlı kampanyaya, seferberliğe  can u gönülden destek verecektir”

Türkiye İhracatçılar Birliği Başkan Vekili  Mustafa Çıkrıkoğlu “Sayın Cumhurbaşkanımızın başlattığı istihdam seferberliğine biz de 70 bin ihracatçı firmanın temsilcisi olarak bütün üyelerimiz  bu anlamlı kampanyaya, seferberliğe  can u gönülden destek verecektir. Bugün de Sayın Valimizin başkanlığında çok faydalı bir toplantı yaptı yapıldı. Umuyorum bu seferberlikten yine yüz akıyla çıkıp ülkemizin daha güzel günlere gitmesinde hepimiz katkıda bulunacağız.”

 “Sivil toplum örgütleri olarak elimizi taşın altına koymaktan çekinmeyeceğiz”

İstanbul Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kopuz, “ Sayın Cumhurbaşkanımızın ve hükümetin gövdesini taşın altına koyduğu dönemde biz sivil toplum örgütleri elimizi taşın altına koymaktan çekinmeyeceğiz. Bütün sivil toplumu örgütleri başkanları olarak hepimizin  bu duyarlılığı göstereceğimize inanıyorum. “ dedi.

“İstihdam seferberliğine doğru yelken açıldı”

İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Şaban Gülbahar,”Türkiye yeni bir yolun yolcusu ve yepyeni bir kaderin sahibi olmak üzere yola çıkıyor. Artık bundan sonraki yol, milli devlet, güçlü iktidar diyoruz. Gönül seferberliği ile beraber, çalışma seferberliğine, bir istihdam seferberliğine doğru yelken açıldı. İnşallah gelecek Türkiye’yi güzel günler beklemektedir. “