TR
15 Aralık 2017 11:22

ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI İLE TOBB TARAFINDAN ‘’İSTİHDAM ŞÛRASI VE İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ ÖDÜL TÖRENİ’’ DÜZENLENDİ

ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI İLE TOBB TARAFINDAN ‘’İSTİHDAM ŞÛRASI VE İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ ÖDÜL TÖRENİ’’ DÜZENLENDİ Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, İstihdam Şûrası ve İstihdam Seferberliği Ödül Töreni’ne katıldı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) ortaklaşa düzenlediği şûra ve ödül töreni, Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Törene; Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım, Başbakan Yardımcısı Sayın Bekir Bozdağ, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu ile TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu da katıldı. İstihdam seferberliğine, en fazla istihdam sağlayarak destek veren illerin ve işverenlerin ödüllerini aldığı törende, Cumhurbaşkanı Erdoğan bir konuşma yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstihdam Şûrası’nda yaptığı konuşmada, “Türkiye’nin büyümekten, güçlenmekten, her alanda muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkmaktan başka çaresi yoktur. Dünyadaki adaletsizliklerle, haksızlıklarla, zulümle baş etmenin, kendimizi bu cenderenin kurbanı olmaktan kurtarmanın tek yolu budur.” dedi.

İSTİHDAM SEFERBERLİĞİNE KATILAN İŞ DÜNYAMIZA ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM

Şubat ayında başlattığı istihdam seferberliğine katılan iş dünyasına teşekkür ederek konuşmasına başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2017 yılında şu ana kadar 1,5 milyon kişiye sağlanan ilave istihdamın Türkiye için bir rekor olduğunu ifade etti.

Türkiye’nin geleceğiyle ilgili kriz tellallığı yapanlara verilecek en güzel cevabın bu tür gelişmeler olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin üçüncü çeyrekte yüzde 11,1 oranında büyümesine dudak bükenlerin, elde edilen 1,5 milyon kişilik ilave istihdamı takdir etmelerini beklemediklerini söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sadece gölge etmesinler, ayağımıza bağ olmasınlar, vaktimizi boşa harcamasınlar yeter; başka ihsan istemeyiz. Biz milletimizle, iş dünyamızla, esnafımızla, sanatkârımızla, çalışanlarımızla el ele verir, Allah’ın izniyle, önümüzdeki tüm engelleri aşarak hedeflerimize ulaşırız.” diye konuştu.

İstihdam seferberliğinde elde edilen sonuçta, devletin sağladığı teşviklerin önemli olduğunu ifade eden ve “Ama bu gayretin, sizlerin gönül dünyasında karşılığı olmadan yürümeyeceğini de gayet iyi biliyorum.” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, istihdam seferberliğine katkı sağlayan herkese teşekkür etti.

İstihdam Şûrası ve Millî İstihdam Seferberliği Ödül Töreni’nde İstanbul Valisi Vasip Şahin, istihdam seferberliğinde en yüksek sayıda istihdam sağlayan ilimiz İstanbul adına, birincilik ödülünü Sayın Cumhurbaşkanımızdan aldı.