TR
09 Haziran 2017 22:42

CUMHURBAŞKANIMIZIN EŞİ SAYIN EMİNE ERDOĞAN, TÜRKİYE İŞKADINLARI DERNEĞİNİN GELENEKSEL İFTAR PROGRAMINA KATILDI

CUMHURBAŞKANIMIZIN EŞİ SAYIN EMİNE ERDOĞAN, TÜRKİYE İŞKADINLARI DERNEĞİNİN GELENEKSEL İFTAR PROGRAMINA KATILDI Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Sayın Emine Erdoğan, Türkiye İşkadınları Derneğinin (TİKAD) geleneksel iftar programına katıldı.
  • EMİNE ERDOĞAN, TÜRKİYE İŞKADINLARI DERNEĞİNİN GELENEKSEL İFTAR PROGRAMINA KATILDI
  • EMİNE ERDOĞAN, TÜRKİYE İŞKADINLARI DERNEĞİNİN GELENEKSEL İFTAR PROGRAMINA KATILDI

Programa Cumhurbaşkanımızın eşi Emine Erdoğan'ın yanı sıra, Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, İstanbul Valisi Vasip Şahin ve eşi, İl Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, TİKAD Genel Başkanı Nilüfer Bulut, iş kadınları ile ünlüler katıldı.

"Başarılı işkadınlarımız Türkiye'de kadının gücünü ortaya koyan önemli işlere imza atıyorlar." diyen Emine Erdoğan, "Bir yandan ekonomiye artı değer katarken, bir yandan da yeni nesillere rol model oluyorlar. Sevindirici olan başka şey sadece iş dünyasında değil, ülkemizi ilgilendiren sosyal meselelerde de inisiyatif alıp gerçek bir sivil toplum refleksi ortaya koyuyorlar." dedi.

Erdoğan, "Necip Fazıl, 'Eğer tadını bilerseniz, ekmeği paylaşmak ekmekten daha lezzetlidir' diyor. Bu mübarek gecede, günlerde paylaşmanın lezzetini duyanlara ne mutlu. Sosyal dengenin refah ve bolluk zamanında paylaşarak, darlık zamanında dayanışarak sağlanacağı hepimizin malumudur. Ülkemizin insanı bu anlamda son derece duyarlı ve cömerttir." şeklinde konuştu.

Erdoğan, "Bugün dünyanın en ihtiyacı olan bir arada yaşama becerisi. Bizim ülkemizde asırlarca tecrübe edilmiştir. Bu beceriyi soframızda, işyerimizde, sosyal organizasyonlarımızda sergileyerek toplumsal kutuplaşmayı tamamen ortadan kaldıracak adımlar atmalı, birliğin gücünü hissetmeliyiz." dedi.