TR
19 Eylül 2018 22:05

İSTANBUL VALİLİĞİ "19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ" MÜNASEBETİYLE KAHRAMAN GAZİLER VE ŞEHİT AİLELERİ ONURUNA YEMEK PROGRAMI DÜZENLEDİ

İSTANBUL VALİLİĞİ "19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ" MÜNASEBETİYLE KAHRAMAN GAZİLER VE ŞEHİT AİLELERİ ONURUNA YEMEK PROGRAMI DÜZENLEDİ Vali Vasip Şahin, “19 Eylül Gaziler Günü” münasebetiyle kahraman gazilerimiz ve şehit ailelerimizle akşam yemeğinde bir araya geldi.

Düzenlenen akşam yemeğine Vali Şahin ve eşi Şeyma Şahin’in yanı sıra 1. Ordu Komutanı Orgeneral Musa Avsever, adlî yargı mensupları, İl müdürleri, gaziler ile şehit ve gazi yakınları katıldı.

Vali Şahin, "Vatanın selameti, milletin istiklal ve istikbali için hiçbir fedakârlıktan kaçınmamış, faziletin, kahramanlığın, cesaretin nişanesi siz kahraman gazilerimiz ve aziz şehitlerimizin değerli aileleriyle bir arada olmaktan onur duyuyor, hepinizin 19 Eylül Gaziler Günü’nü kutluyorum.” diyerek konuşmasına başladı.

İstanbul Valisi Vasip Şahin, “Fedakârlığı hiçbir dünyevi kıymetle ölçülemeyecek olan ve milletimizin önemli övünç kaynağı olan sizler, her zaman milletimizin ve devletimizin nezdinde önemli, mutena ve müstesna yerinizi muhafaza etmektesiniz. Şehit ve gazilerimiz; dağımızda, ovamızda, taşımızda, toprağımızda ve her türlü milli değerlerimizde gözü olanlara tarih boyunca hiç unutamayacakları acı dersler vermişlerdir. Biz kıymetleri takdir etmeyi bilen, kadirşinas bir milletin mensuplarıyız.” şeklinde konuşmasını sürdürdü.

“Şehit ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyoruz.” diyen Vali Şahin, “Bu topraklardaki varlığımızın devamlılığı uğruna canından, cananından vazgeçebilen şehit ve gazilerimizi sadece bir gün değil, her gün ve her an minnet ve şükranla anıyoruz. Sizler bizim için her zaman baş tacı ve en yüksek kıymette vatan evlatlarısınız. Vefanın, sadakatin, bağlılığın ve millet sevgisinin mümtaz temsilcileri olan sizlerin haklarını ödemek, ne yaparsak yapalım elbette mümkün değildir. Görevlerini ifa ederken kanını vatan ve millet yolunda feda eden siz kahramanlarımızın el üstünde tutulması, biriken sorunlarının çözülmesi ve her fırsatta minnet duygularıyla takdir edilmeleri hepimizin boynunun borcudur. Sizler milletimize karşılığı hiçbir surette ödenemeyecek hizmetler yapmış, adeta ölüme meydan okumuş, en çetin şartlara korkusuzca göğüs germiş kahramanlar olarak hepimize emanetsiniz. Bizler sizlere hizmet noktasında her zaman emrinizdeyiz.“ diye konuştu.

Vali Şahin, 15 Temmuz günü milletimizin Cumhurbaşkanımızın önderliğinde gösterdiği mücadeleyi hatırlatarak, “Devletimizin ve milletimizin bekasına kasteden şer odakları bilsinler ki terörle, zorbalıkla, ekonomik ve siyasi baskılarla bizi yıldıramazlar. 15 Temmuz’da da bir kez daha gördüğümüz gibi bu millet, atalarından aldığı hasletlerini hâlâ taptaze ve dipdiri muhafaza etmektedir.” dedi.

Her vatan evladının şehit ve gazilerimizin mirasına sahip çıkması ve bayrağı asla yere düşürmemesi gerektiğinden bahseden Vali Şahin, “Her vatan evladı onların ihanet odakları karşısında verdikleri eşsiz mücadeleyi, tarihe geçen isimleriyle milletimizin şaşmaz hafızasından asla silinmeyecek gazilerimizin ve aziz şehitlerimizin hatırasını istikbale taşımalıdır.” şeklinde konuştu.

Program, İstanbul İl Müftüsü Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz'ın dua etmesiyle sona erdi.