TR
08 Mart 2018 16:19

İSTANBUL VALİLİĞİ CNR KİTAP FUARI’NDA…

İSTANBUL VALİLİĞİ CNR KİTAP FUARI’NDA… T.C. İstanbul Valiliği, 10-18 Mart 2018 tarihleri arasında düzenlenecek olan CNR Kitap Fuarı’nda bu yıl da İstanbulluları ağırlıyor. Valiliğimiz, 3. kez katılacağı fuarda güzel sanatlar lisesi öğrencileriyle resim atölyesi çalışması yapacak. “Bizim Mahalle” temalı çalışma, serbest teknikle icra edilecek.

Söz konusu etkinlikte, ilimizdeki “Güzel Sanatlar Liseleri”nin resim bölümlerinde okuyan kabiliyetli öğrencilerimiz, “mahalle” olgusunu resmedecekler.

Bizim mahallede çocuklar neşe içinde oyun oynarlar. Bizim mahallede pazardan taze sebze ve meyve seçilir; çaylı toplantılarda komşuluklar demlenir, gelişir. Bizim mahallede hayvanlar aç kalmaz, ilgi ve sevgi görür; bekçiler güven ve huzur katar gecemize. Tertemizdir bizim mahalle, herkes kendi kapısının önünü süpürür. Konu komşu tanır birbirini, kim hasta, kim dertli bilinir; ölümde de düğünde de kimse yalnız değildir.

İstanbul’un mahalle kültürünün yaşatılmasına, mahalle esnafı, komşuluk, yardımlaşma, âdet ve gelenekler gibi unsurların gelecek nesillere aktarılmasına bir nebze olsun katkı sağlaması hedeflenen çalışma esnasında isteyen ziyaretçiler, “İstanbul Hatırası” bölümünde fotoğraf çektirebilecek; “Renklenen Resim Zemini” ile rengârenk bir yürüyüşe çıkabilecekler.

Şehrin keşmekeşinde mahallenin huzur ve ferahlığını, buyurun, birlikte yaşayalım. 10 Mart’tan itibarenCNR Expo Salon 6, G 20 İstanbul Valiliği “Bizim Mahalle” standında buluşalım.