TR
16 Temmuz 2017 23:57

İSTANBUL VALİSİ VASİP ŞAHİN "15 TEMMUZ ŞEHİTLER ÇEŞMESİ"NİN AÇILIŞINA KATILDI

İSTANBUL VALİSİ VASİP ŞAHİN "15 TEMMUZ ŞEHİTLER ÇEŞMESİ"NİN AÇILIŞINA KATILDI İstanbul Valisi Vasip Şahin, Üsküdar Çengelköy'de "15 Temmuz Şehitler Çeşmesi"nin açılışına katıldı.
  • 15 TEMMUZ ŞEHİTLER ÇEŞMESİ
  • 15 TEMMUZ ŞEHİTLER ÇEŞMESİ

Programa Vali Şahin'in yanı sıra Enerji Bakanlığı Müsteşarı Fatih Dönmez, İl Kültür ve Turizm Müdürü Dr. Coşkun Yılmaz, Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, şehit ve gazi yakınları katıldı.

"Sular şehri Üsküdar'a yakışmış"

Programda konuşan Vali Vasip Şahin, "O gün ilk haber bize Çengelköy'de bir iki askerin kimlik sorduğu ve vatandaşlara darbe yaptık demesi ile geldi. O gün İstanbul'u bir müddet buradan idare ettik. Bu millet çok büyük mücadelelere girdi. Hep karşımızda düşman vardı. Ama bu sefer ihanet içimizde yaşayan insanlardan geldi. Ama bu millet geleceğine istikbaline ve bayrağına sahip çıktı. O gün Sayın Cumhurbaşkanımızın tek bir cümlesi ile Türkiye'de binlerce insan sokağa çıktı. O gün burada 13 şehidimiz 106 gazimiz vardı. O kahramanlar sayesinde burada ve köprüde güçlü bir direnişle karşılaşan bu ihanet çetesi moral bozukluğuna uğradı. Ben bu anlamda bütün Üsküdarlılara, Çengelköylülere teşekkür ediyorum. Sular şehri Üsküdar'a yakışan anlamlı bir çeşme yapılmış. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Biz bu coğrafyada ayakta durmak için saflarımızı daha çok sıklaştıracağız, daha çok kardeş olacağız." dedi.