TR
28 Temmuz 2017 17:43

İSTANBUL VALİSİ VASİP ŞAHİN, HASEKİ DİNİ YÜKSEK İHTİSAS MERKEZİ "29. DÖNEM İHTİSAS BÖLÜMÜ MEZUNİYET MERASİMİ"NE KATILDI

İSTANBUL VALİSİ VASİP ŞAHİN, HASEKİ DİNİ YÜKSEK İHTİSAS MERKEZİ "29. DÖNEM İHTİSAS BÖLÜMÜ MEZUNİYET MERASİMİ"NE KATILDI Vali Şahin, Haseki Dini Yüksek İhtisas Merkezi tarafından düzenlenen "29. Dönem İhtisas Bölümü Mezuniyet Merasimi"ne katıldı.

Vali Şahin, Haseki Dini Yüksek İhtisas Merkezi tarafından düzenlenen "29. Dönem İhtisas Bölümü Mezuniyet Merasimi"ne katıldı.

Programa Vali Vasip Şahin'in yanı sıra Pendik Kaymakamı İlhan Ünsal katıldı.

"Bu emeği sarfedenlerin el üstünde tutulması lazım."

Programda konuşan Vali Şahin, "Bugün güzel bir vesile ile buradayız. Hocalarımız burada üstün bir fedakarlıkla öğrencilerini yetiştirmeye çalışıyor. Haseki Eğitim Merkezimiz 1976'dan beri bu geleneği sürdüren bir kurum. Dolayısıyla bu emeğin toplum tarafından şükranla karşılanması lazım. Bu emeği sarfedenler el üstünde tutulması lazım. Haseki Vakfı'nın bu görevi samimiyetle yapmaya çalıştığını biliyorum. Yine öğrencilerimiz ilahiyat mezunu, Türkiye ortalamasında kendini yeterli gören insanlar ama ihtiyaç duyup fedakarlıkla bu ilmi tedris ediyor ve aktarmaya çalışıyor. Türkiye'de 100 bine yakın dini vazifesi olan görevli var. Bu toplumda iyiye, güzele dair ne varsa en fazla payı olan sizlersiniz. Aynı zamanda bu toplumda kötüye dair ne varsa da burada en fazla vebal yine size ait. Böyle bir sorumluluğunuz var. İlim ile amil olan, bir mahalleyi değiştirebiliyor. Söylediklerinizle yaptıklarınızın bir olduğunu görünce sizlere daha çok inanıyoruz. İlmin sürekliliği çok önemli. Bunu vali olarak değil, bu konuda ıstırap çeken bir kardeşiniz olarak söylüyorum. Bugünkü neslin kendisine dokunan hocaya çok ihtiyacı var. Bizim MEB'de 'Aile Öğretmenliği' diye bir projemiz var. Bana göre artık 'Aile Hocalığı' da başlamalı. İnsanların ayağına gitmeliyiz. Bu coğrafyanın, bizim milletimizin mutedil din anlayışına ve hikmet dolu ilmine ihtiyacı var" ifadelerini kullandı.

Program, belge ve hediyelerin takdimi ile sona erdi.