TR
13 Haziran 2017 22:59

İSTANBUL VALİSİ VASİP ŞAHİN, MÜLKİ İDARE AMİRLERİ İLE İFTAR PROGRAMINDA BİR ARAYA GELDİ

İSTANBUL VALİSİ VASİP ŞAHİN, MÜLKİ İDARE AMİRLERİ İLE İFTAR PROGRAMINDA BİR ARAYA GELDİ İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul'da görev yapan Mülki İdare Amirleri ile iftar programında bir araya geldi.

"Mesleğimizin heyecanını ilk günkü gibi hissediyoruz."

İstanbul Valiliği tarafından düzenlenen iftar programında konuşan Vali Vasip Şahin, "Bizler bu mesleği seçerken Türkiye'nin her köşesinde görev yapmaya önceden razı olmuş, karar vermiş insanlarız. Türkiye'nin birçok noktasında mağduriyeti ve güzelliği yaşayarak bugünlere geldik. Bugün İstanbul'da nispeten daha iyi şartlarda görev yapıyoruz. Mesleğimizin heyecanını ilk günkü gibi hissetmeye devam ediyoruz. Devletimiz, milletimiz hangi görevi takdir ettiyse en iyi şekilde hizmet etmek gibi mükellefiyetimiz var." dedi.

"En kritik zamanlarda göreve çağırılıyoruz."

Bundan sonra da aynı inanç ve azimle mesleğe devam edeceklerini vurgulayan Vali Şahin, "Hamdolsun bu meslek ve meslek mensupları her kritik zamanda göreve çağırılıyor ve başka görevler de yapıyor. Örnek olarak belediyelere ve şirketlere atanan kayyum arkadaşlarımızı gösterebiliriz. Sözlerime son verirken bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Teftiş kurulunda bizlere bu anlamda destek veren mülkiye müfettişlerime teşekkür ediyorum. Yine merkez valilerimize mesleki bilgilerini ve tavsiyelerini yönelttikleri için teşekkür ediyorum. En büyük teşekkürü hanımefendilere ediyor, bu mesleğin mağduriyetlerini aile içine yansıtmadan, gayret sarfediyorlar. Hayırlı akşamlar diliyorum. Allah nice Ramazanlarda ve bayramlarda bizleri tekrar bir araya getirsin" şeklinde konuştu.