TR
27 Kasım 2015 14:11

“İVEK 2. ULUSLARARASI İLAÇ VE ECZACILIK KONGRESİ” BAŞLADI

“İVEK 2. ULUSLARARASI İLAÇ VE ECZACILIK KONGRESİ” BAŞLADI İstanbul Valisi Vasip Şahin, “İVEK 2. Uluslararası İlaç ve Eczacılık Kongresi” açılışına katıldı.
  • “İVEK 2. ULUSLARARASI İLAÇ VE ECZACILIK KONGRESİ” BAŞLADI
  • “İVEK 2. ULUSLARARASI İLAÇ VE ECZACILIK KONGRESİ” BAŞLADI
  • “İVEK 2. ULUSLARARASI İLAÇ VE ECZACILIK KONGRESİ” BAŞLADI

Sektör temsilcilerinin bir araya gelip bilgi alışverişinde bulunması ve sorunların makul şekilde ortaya konması amacıyla düzenlenen "İVEK 2. Uluslararası İlaç ve Eczacılık Kongresi" başladı.

Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen kongreye İstanbul Valisi Vasip Şahin’in yanı sıra, Sağlık eski Bakanı Kazım Dinç, Kongre Başkanı Prof. Dr. Gülaçtı Topçu, SGK İl Müdürü Murat Göktaş, akademisyenler ve sektör temsilcileri de katıldı.

Kongre Başkanı Prof. Dr. Topçu yaptığı açılış konuşmasında, kongreye 20'ye yakın ülkeden temsilcinin katıldığını dile getirdi.

Son yıllarda bu alanda da önemli adımlar atılmaya başlandığını ifade eden Kongre Başkanı Prof. Dr. Topçu,  "Türkiye, 2013'te Avrupa ilaç pazarında 7'nci, dünya pazarında ise 19'uncu sırada yer alıyordu. Son yıllardaki atılımla, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın 2015 ilaç raporuna göre, Türkiye bu alanda 2014'te önceki yıla göre yüzde 9,8 büyüme göstermiştir" dedi.

Eczacılık ödüllerinin sahibi ise  Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Şüra Baykan ile Tek çatı Platformu Başkanı Kamil Güdük oldu.

İstanbul Valisi Vasip Şahin, Tek Çatı Platformu Başkanı Kamil Güdük’e ödülünü takdim etti.

Vali Vasip Şahin ödül takdimi esnasında kısa bir konuşma yaptı. Vali Şahin," “Kongremizin hayırlı, uğurlu ve başarılı geçmesini temenni ediyorum.  Tek Çatı Platformu bu yılki onur ödülüyle ödüllendirmiş durumda.  Tek Çatı Platformu’na da gönüllülükleri ve ödülü alabilecek davranışta bulundukları için tebriklerimi sunuyorum.  Örneklik teşkil etmesini umuyorum. Emeği geçen herkese tebriklerimi ve teşekkürlerimi sunuyorum”  şeklinde konuştu.

İVEK 2. Uluslararası İlaç ve Eczacılık Kongresi, "İlaç ve Eczacılıkta Küresel Bilgi Paylaşımı" sloganıyla 29 Kasım'a kadar Haliç Kongre Merkezi'nde devam edecek.