TR
04 Aralık 2018 12:28

“KIZILAY ANNELERİ" ALS HASTALARINA YARDIM İÇİN BİR ARAYA GELDİLER

“KIZILAY ANNELERİ" ALS HASTALARINA YARDIM İÇİN BİR ARAYA GELDİLER İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’nın eşi Hatice Nur Yerlikaya, Türk Kızılayı İstanbul Şubesi Kadın Kolları'nın "Kızılay Annesi Projesi" kapsamında, ALS hastalarına yardım için düzenlediği yemeğe katıldı.

Raffles Hotel’de düzenlenen "3. Kızılay Annesi Dayanışma Yemeği"ne Hatice Nur Yerlikaya’nın yanı sıra; Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal'ın eşi Hatice Uysal, İl Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan’ın eşi Müberra Çalışkan, Türk Kızılayı İstanbul Şube Başkanı İlhami Yıldırım, Türk Kızılayı İstanbul Şubesi Kadın Kolları Başkanı Zerrin Menteşeoğlu, sanat, siyaset ve iş dünyasından kadınlar katıldı.

Program, Kızılay İstanbul Şubesi'nin hazırlamış olduğu tanıtım filminin izlenmesiyle başladı.

Programın açılış konuşmasını yapan Türk Kızılayı İstanbul Şubesi Kadın Kolları Başkanı Zerrin Menteşeoğlu, Kızılay Annesi Projesi'nde bu yılın temasının ALS hastalığı olarak belirlendiğini ve yemekten elde edilen gelirle bu hastalıkla mücadele eden vatandaşlara yardım edileceğini söyledi.

Türk Kızılayı İstanbul Şube Başkanı İlhami Yıldırım, kadınların yardım çalışmalarındaki önemine değinerek, "Nerede kadın varsa iyilik ve barış vardır. Kadının dokunduğu her yerde iyilik vardır. Tüm heyecanıyla devam eden bu projemizde, her gün aramıza yeni Kızılay annelerinin katılmasından dolayı son derece mutluyuz." dedi.

Kızılay Genel Sekreteri Hüseyin Can da kurumun son yıllarda yaptığı çalışmalarla dünyanın dört bir yanında mazlumlara ulaştığını belirterek, "Çalışmalarımızla 2017'de 18 milyon muhtaç insana dokunmuşuz. Bu yıl 21 milyon muhtaç insana yardım etmişiz. Dünyanın tüm mazlumlarına yardım için çalışan bir iyilik hareketiyiz." diye konuştu.

Program; katkıda bulunanlara plaket verilmesinin ardından şarkıcı Göksel'in konseriyle sona erdi.