TR
16 Kasım 2015 13:43

KKTC' NİN KURULUŞUNUN 32.YIL DÖNÜMÜ KUTLANDI

KKTC' NİN KURULUŞUNUN 32.YIL DÖNÜMÜ KUTLANDI Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin 32. Kuruluş Yıldönümü, KKTC İstanbul Başkonsolosu Fahri Yönlüer'in ev sahipliğinde düzenlenen resepsiyon ile İstanbul'da kutlandı.
  • KKTC' NİN KURULUŞUNUN 32.YIL DÖNÜMÜ KUTLANDI
  • KKTC' NİN KURULUŞUNUN 32.YIL DÖNÜMÜ KUTLANDI
  • KKTC' NİN KURULUŞUNUN 32.YIL DÖNÜMÜ KUTLANDI

CVK Park Bosphorus Hotel'de verilen resepsiyona, İstanbul Valisi Vasip Şahin ve eşi, 1.Ordu Komutanı Orgeneral Ümit Dündar ve eşi, Harp Akademileri Komutanı Korgeneral Tahir Bekiroğlu ile yabancı ülkelerin temsilcileri, askeri erkan, akademisyenler ve çok sayıda iş adamı katıldı.

KKTC İstanbul Başkonsolosu Fahri Yönlüer açılış konuşmasında, "Paris'te meydana gelen menfur terör saldırısını şiddetle kınıyor taziyelerimi ve derin üzüntülerimi sunuyorum" dedi.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin 32. Kuruluş yıldönümü münasebetiyle gerçekleşen resepsiyona katıldığınızdan ötürü , İstanbul Başkonsolosu olarak devletim ve şahsım adına sizlere teşekkürlerimi sunuyorum diyen KKTC İstanbul Başkonsolosu Yönlüer, " büyük özverilerle kurmuş olduğumuz yarınlarımızın garantisi Cumhuriyetimizin kuruluş yıldönümü olan bugün de Kıbrıs Türk halkı olarak özgürlüğümüzün ve bağımsızlığımızın vazgeçilmez olduğunun bilinciyle yeni nesillere daha güzel bir gelecek sağlamak için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Bu vesileyle her zaman ve her koşulda bizlere destek olan ana vatanımıza minnetlerimizi sunuyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyet Bayramımızı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu adına kutluyor saygılarımı sunuyorum" dedi.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin 32. Yıldönümünü kutladığını dile getiren Vali Şahin, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde yaşayan soydaşlarımıza kardeşlerimize ve ülkemizin inşallah daha güzel geleceklere, daha mutlu yarınlara vesile olmasını diliyorum. Fransa'da meydana gelen derin hadisenin terör olayınıntüm dünyaya yönelik olduğunu belirtiyor üzüntülerimi ifade ediyor lanetle kınıyor ve Fransızlara taziyelerimi sunuyorum.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti maalesef birçok sıkıntılar, birçok haksızlıklar ve birçok badireler yaşadı. Sonucunda Kıbrıs'ta Türk kardeşlerimizin daha rahat yaşayacağı, daha güven içersinde yaşayacağı ve yarınlara daha umutla bakacağı Cumhuriyeti bundan 32. Yıl önce ilan edildi. Bu Cumhuriyetin en büyük destekçisi Türkiye Cumhuriyeti olmuştur. Bundan sonrada olmaya devam edecektir. Tekrardan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin 32. Yılı dönümünü kutluyorum" dedi.

Gerçekleştirilen konuşmaların ardından Vali Şahin ve protokol üyeleri, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 32'nci yıl dönümü için hazırlanan pastayı birlikte kestiler. Daha sonra yöresel müziklerle ve oyunlarla renklenen gece başladığı gibi gurur ve neşe ile sona erdi.