TR
03 Haziran 2018 11:09

SAYIN EMİNE ERDOĞAN, TÜRGEV’İN İFTARINA KATILDI

SAYIN EMİNE ERDOĞAN, TÜRGEV’İN İFTARINA KATILDI Cumhurbaşkanımızın eşi Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi, Mevlanakapı Yükseköğretim Kız Öğrenci Yurdu'nun bahçesinde düzenlenen Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı'nın (TÜRGEV) geleneksel iftar programına katıldı.
  • SAYIN EMİNE ERDOĞAN, TÜRGEV’İN İFTARINA KATILDI
  • SAYIN EMİNE ERDOĞAN, TÜRGEV’İN İFTARINA KATILDI
  • SAYIN EMİNE ERDOĞAN, TÜRGEV’İN İFTARINA KATILDI
  • SAYIN EMİNE ERDOĞAN, TÜRGEV’İN İFTARINA KATILDI
  • SAYIN EMİNE ERDOĞAN, TÜRGEV’İN İFTARINA KATILDI

Programa Emine Erdoğan'ın yanı sıra; İstanbul Valisi Vasip Şahin’in eşi Şeyma Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ve eşi Hatice Uysal, TÜRGEV Yönetim Kurulu Başkan ve Üyeleri, iş dünyasından misafirler, vakıf çalışanları ve davetliler katıldı.
Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda, TÜRGEV'e bağlı Palet Okulları'nın Çocuk Korosu da ilahiler söyledi.
Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı bünyesindeki üniversite öğrencilerinin de katıldığı iftarda, gençlere hitaben bir konuşma yapan Emine Erdoğan, TÜRGEV öğrenci yurtlarının sadece bir barınma mekânı değil, aynı zamanda üniversite eğitimine farklı bir boyut katan tecrübe merkezleri olduğunu söyledi.

“HER ŞEY DEĞİŞSE DE DEĞERİ HİÇ AZALMAYACAK BİR ŞEY VAR; İNSAN KALMAK.”

Gençlere kendilerini çok yönlü yetiştirme tavsiyesinde bulunan Emine Erdoğan, “İlim dalları arasındaki bağı fark etmek, bir bütün olarak bakmak, sizi hikmete götürür. Tıpkı, eski ilim geleneğimizde olduğu gibi asıl olan, hikmetli bilgidir. Aksi, bir malumat hamallığıdır. İlim, sadece masa başında elde edilmez. Asıl olan tecrübe ile desteklenmiş, uygulanabilir özelliği olan bilgiye sahip olmaktır.” şeklinde konuştu.

Emine Erdoğan konuşmasının devamında geleceğe hazırlanan gençlere yönelik olarak şunları kaydetti: “Yapay zekâ tartışmaları bize farklı bir geleceğin işaretini veriyor. Bugünkü mesleklerin birçoğunun gelecekte ortadan kalkacağı söyleniyor. Fakat her şey değişse de, hiç eskimeyecek, değeri hiç azalmayacak bir şey var; insan kalmak. Vicdanı, merhameti, adaleti hayata taşımak. Mesela, uluslararası ilişkiler ile vicdanı ve adaleti birleştirdiğinizde ortaya neyin çıktığını biliyorsunuz değil mi? ‘Dünya beşten büyüktür’ hakikati ortaya çıktı. İnşallah sizler de böyle hakikatlerin sözcüsü olacak, bilgi birikiminiz ve insanî vasıflarınızla geleceği inşa edeceksiniz.”
 

"TÜRGEV TÜRKİYE İLE BÜYÜYOR."

TÜRGEV Yönetim Kurulu Başkanı Fatmanur Altun da TÜRGEV'in gençlere ana kucağı ve yuva olmayı amaçladığını belirterek, "TÜRGEV aynı zamanda eğitimin her aşamasında faaliyet gösteren uluslararası da bir kuruluş. Öğrencilerimize kendilerini geliştirecekleri, karar alıp uygulayabilecekleri atmosferi oluşturarak, onların her adımını destekliyoruz. TÜRGEV, Türkiye ile büyüyen, onunla birlikte yeşerip meyveye duran bir çınar." dedi.

İftar programında ayrıca TÜRGEV Şırnak Silopi Orta Öğretim Kız Öğrenci Yurdunun el sanatları atölyelerinde eğitim gören öğrencilerin yıl boyu yaptıkları birçok sanat dalından ürünler sergilendi.
TÜRGEV Yönetim Kurulu Başkanı Altun, Erdoğan'a Şırnaklı öğrencilerin yaptığı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın portresini takdim etti.
Emine Erdoğan, programın sonunda bu yıl üniversiteden mezun olan öğrencileri tebrik ederek, onlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.