TR
09 Kasım 2018 12:19

VALİ ALİ YERLİKAYA’NIN 10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA GÜNÜ MESAJI

VALİ ALİ YERLİKAYA’NIN 10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA GÜNÜ MESAJI Saygıdeğer İstanbullular, Cumhuriyetimizin bânisi, istiklal mücadelemizin başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete irtihalinin 80. sene-i devriyesinde rahmet, minnet, şükran ve özlemle yâd ediyoruz.

Askerî bir deha ve büyük devlet adamı olan Gazi Mustafa Kemal; sahip olduğu vasıflar sayesinde, en çetin şartlarda, milletimizi müşterek bir ideal yolunda birleştirerek Millî Mücadele’yi yönetmiş ve bizlere Cumhuriyet’i armağan etmiştir. Gazi'nin hatırasına sahip çıkmak; bağımsızlığımıza, millî bütünlüğümüze, vatanımıza, bayrağımıza, Cumhuriyetimize sahip çıkmayı gerektirir.

Türk milletinin fıtratında var olan müstakil yaşama kararlılığı ve bağımsızlık tutkusu Atatürk'ün dirayet ve hamiyeti ile birleşerek önümüzde yepyeni ufuklar açmıştır. “Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.” diyen Gazi’nin ilhamı ve sahip olduğumuz millî hasletlerin kudretiyle yükselen Cumhuriyetimiz, bugün çeşitli ekonomik ve siyasi baskılara, terörü alet edinen çirkin desiselere rağmen bir dünya gücü olarak yerini muhafaza etmektedir.

Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Gazi Mustafa Kemal'in “En büyük eserim” dediği Cumhuriyetimiz için yılmadan çalışmayı sürdüreceğiz. Dün olduğu gibi bugün de millî birlik ve beraberliğimize, devletimizin bekasına kasteden şer odaklarıyla aynı azim ve kararlılıkla mücadele etmeye devam edeceğiz.

10 Kasım bir matem günü değil, Gazi Mustafa Kemal’i daha iyi anlama imkânıdır. Zira onu ve ideallerini ne kadar iyi anlarsak, aziz hatırasına da o kadar sahip çıkmış, hürmet etmiş oluruz.

Bu duygu ve düşüncelerle vefatının 80. yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve bu toprakları vatan yapan bütün şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyorum.

Ruhları şâd olsun!