TR
30 Ağustos 2018 15:22

VALİ ŞAHİN, 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI TÖRENLERİNE KATILDI

VALİ ŞAHİN, 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI TÖRENLERİNE KATILDI İstanbul Valisi Vasip Şahin, 30 Ağustos Zafer Bayramının 96. yıl dönümü münasebetiyle düzenlenen programlara katıldı.

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları, Taksim Cumhuriyet Anıtı'ndaki çelenk sunma töreni ile başladı. Törene; İstanbul Valisi Vasip Şahin, 1. Ordu Komutanı Orgeneral Musa Avsever, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ve çok sayıda vatandaş katıldı. Çelenklerin Cumhuriyet Anıtı'na bırakılması ile başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklâl Marşı'nın okunmasının ardından sona erdi.

Daha sonra İstanbul Valisi Vasip Şahin, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 96. yıl dönümü dolayısıyla tebrikleri kabul etti. Valilik kabul salonundaki törende Vali Şahin’e, 1. Ordu Komutanı Orgeneral Musa Avsever ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal eşlik etti.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 96’ncı yıl dönümü Vatan Caddesi'nde görkemli bir törenle kutlandı. Tören; İstanbul Valisi Vasip Şahin, 1. Ordu Komutanı Orgeneral Musa Avsever ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın araç üzerinden halkın bayramını kutlamasıyla başladı. İstiklâl Marşı eşliğinde Türk bayrağının göndere çekilmesinin ardından halk oyunu gösterileri, şiirler ve geçit töreni ile devam etti.