TR
17 Mayıs 2017 17:35

VALİ ŞAHİN, “HAYAT BOYU ÖĞRENME ŞENLİKLERİ” PROGRAMINA KATILDI

VALİ ŞAHİN, “HAYAT BOYU ÖĞRENME ŞENLİKLERİ” PROGRAMINA KATILDI İstanbul Valisi Vasip Şahin, Milli Eğitim Müdürlüğü Hayat Boyu Öğrenme Kurumlarının düzenlediği “Hayat Boyu Öğrenme Şenlikleri” programına katıldı.
  • VALİ ŞAHİN, “HAYAT BOYU ÖĞRENME ŞENLİKLERİ” PROGRAMINA KATILDI
  • VALİ ŞAHİN, “HAYAT BOYU ÖĞRENME ŞENLİKLERİ” PROGRAMINA KATILDI
  • VALİ ŞAHİN, “HAYAT BOYU ÖĞRENME ŞENLİKLERİ” PROGRAMINA KATILDI

Sultanahmet Meydan’ında düzenlenen programa Vali Şahin’in yanı sıra Milli Eğitim Bakanı Müsteşar Yardımcısı Erkan Demirci, İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci ile çok sayıda davetli katıldı.

Vali Şahin yaptığı açılış konuşmasında, ”Bizim eğitim sistemimiz iki ana müessese şeklinde çalışıyor. 1’incisi örgün eğitim diğeri ise yaygın eğitim. Örgün eğitim, sabah gidilip akşam çıkılan ve bir müfredat içerisinde çocuklarımızın belli yaş gruplarına göre eğitim gördüğü faaliyet. Ama yaygın eğitim 7’den 77’ye bütün vatandaşlarımıza açık olan daha çok bilgi ve beceri kazandırmayı, meslek kazandırmayı ve özgüven sağlamayı amaçlayan bir sektör ve gruptur.” şeklinde konuştu.

“Biz Milli Eğitim teşkilatı olarak, 500 bine yakın kursiyeri bu yılki programlarımızda eğittik ve eğitmeye devam ediyoruz” diyen Vali Vasip Şahin, “Biz sadece 44 halk eğitim merkezimizde, olgunlaşma merkezimizde, lisemizde yaptıklarımızla değil; belediyelerimize verdiğimiz öğretici desteğiyle, sivil toplum kuruluşlarımıza verdiğimiz destekle aslında bundan çok daha fazlasını yapıyoruz. Devlet geleneğimizden gelen terbiyeyle ürettiklerimizi yaptıklarımızı çok fazla duyurmayı bilmeyiz, beceremeyiz, doğrusu çok da istemeyiz. Ama marifet iltifata tabidir. Özellikle arkadaşlarımdan ricam; bunları vatandaşımızın görüşüne, beğenisine biraz daha fazla sunalım ve çeşitlendirelim. Çünkü gerçekten büyük emekler sarf ediliyor.” dedi.

Vali Şahin, “Amacımız beşikten mezara herkese bir şeyler öğretmek. Herkes mutlaka bir şeyler biliyordur ama kendi alanında, tahsil yaptığı veya ilgilendiği alanda biliyordur. Eğer biz alternatifler sunarsak, kazanç getirici bir meslek olması yahut kendine güven sağlama anlamında birtakım imkânlar sunarsak insanlar bunlara itibar eder diye düşündük. Doğrusu bunda da haklı çıkıyoruz. İnsanlara ne kadar çeşit sunarsanız o kadar çok ilgilenen grup görüyorsunuz.” ifadelerini kullandı.

Açılış töreninin ardından Vali Şahin ve protokol üyeleri alanda kurulan  stantları gezdi.