TR
18 Kasım 2015 15:50

VALİ ŞAHİN’DEN GALATASARAY ÜNİVERSİTESİ’NE ZİYARET

VALİ ŞAHİN’DEN GALATASARAY ÜNİVERSİTESİ’NE ZİYARET İstanbul Valisi Vasip Şahin, Galatasaray Üniversitesi’ni ziyaret etti.
  • VALİ ŞAHİN’DEN GALATASARAY ÜNİVERSİTESİ’NE ZİYARET
  • VALİ ŞAHİN’DEN GALATASARAY ÜNİVERSİTESİ’NE ZİYARET

Vali Şahin’i ziyaretinde Galatasaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. E. Ertuğrul Karsak ile Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Orhan Feyzioğlu karşıladı.

Üniversitenin akademik çalışmaları, projeleri ve yürütülen eğitim hizmetleri ile ilgili bilgi alan Vali Şahin, üniversite yönetimine çalışmalarında başarılar diledi.

1992 yılında Türkiye ile Fransa arasında imzalanan milletlerarası anlaşmayla kurulmuş olan Galatasaray Üniversitesi, öğretim dili Fransızca olan bir devlet üniversitesidir.

Galatasaray Eğitim Öğretim Kurumu, kuruluşundan 25 ay sonra, 6 Haziran 1994 tarih ve 21952 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren 3993 sayılı Kuruluş ve Kadro Kanunu ile üniversite statüsüne geçmiş ve kuruluşundaki kamu tüzel kişiliğine uygun şekilde yine bir devlet üniversitesi olarak “Galatasaray Üniversitesi” ismini almıştır.

Kurum, üniversite statüsü almasına rağmen, entegre eğitim-öğretim kurumu olma özelliğini korumuş ve Galatasaray Lisesi ile ona bağlı olan Galatasaray İlköğretim Okulu da Rektörlüğe bağlı öğretim birimleri olarak tanımlanmıştır.