TR
29 Ağustos 2018 15:51

VALİ ŞAHİN'İN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

VALİ ŞAHİN'İN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI Saygıdeğer İstanbullular, bugün topraklarımızın her karışını kanıyla yoğurarak vatan kılan şanlı milletimizin Dumlupınar’da eşsiz bir kahramanlık destanına imza attığı Başkomutanlık Meydan Muharebesi Zaferi’nin 96. yıl dönümünü idrak etmekteyiz.

30 Ağustos 1922; esarete, zulüm ve işgale asla boyun eğmeyen Türk milletinin 26 Ağustos 1071’den beri sahibi olduğu Anadolu topraklarına bir kez daha mührünü vurduğu benzersiz bir ölüm kalım savaşını, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde büyük bir zaferle taçlandırdığı tarihtir. Millî Mücadele’nin bu son merhalesinde bütün imkânsızlıklara, acı, keder ve yokluğa rağmen mücadeleyi bir an olsun elden bırakmayan ecdadımız, aynı hedefte birleşen bir milletin engel tanımayan muazzam gücünü bütün dünyaya göstermiştir.

“Ya istiklâl ya ölüm!” nidasıyla kazanılan bu zafer, aziz milletimizin vatanına, devletine ve millî birliğine olan bağlılığının en büyük göstergesidir. Bugün dahi bizi birbirimize kenetleyen birlik, dirlik içinde ve güçlü kılan millî mücadele ruhunun kaybolmadığına ve ilelebet canlı kalacağına gururla şahit olmaktayız. Bu millet, bu devlet harici düşmanları kadar dâhili düşmanlarına da bu ülkenin bölünmez bir bütün olduğunu, bu birliği bozmaya teşebbüs eden en ufak bir tehdidi nasıl yerle yeksan edeceğini dün olduğu gibi bugün de göstermektedir. Güçlü ekonomik dinamikleriyle, milli menfaatlerinden taviz vermeksizin ekonomik çıkarlarını, milli onurunu, haysiyet ve şahsiyetini hedef alan tüm saldırıları bertaraf eden Türkiye Cumhuriyeti, sahip olduğu değerleriyle ve insanlığa umut olan ışığıyla yükselmeye devam etmektedir.

Bu düşüncelerle tarihimizin dönüm noktası, milletimizin zorlu beka mücadelesinin zirveye ulaştığı 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesi Zaferi’nin 96. yıl dönümünü kutluyor; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal Mücadelemizin bütün kahramanlarını, eşsiz fedakârlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen bütün şehit ve gazilerimizi rahmetle, minnetle, saygıyla ve şükranla anıyorum.