TR
09 Nisan 2018 16:44

VALİ ŞAHİN'İN POLİS HAFTASI MESAJI

Kahraman Polis Arkadaşlarım, 173 yıldır aziz vatanımızın huzur, sükûn ve güvenliğini temin için azimle çalışan siz kıymetli emniyet mensuplarımızın 10 Nisan Polis Haftası’nı kutluyor; İstanbul'umuzun ve ülkemizin her köşesinde gece gündüz fedakârca görev yapan polislerimizin her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Polis Teşkilâtımız; kuruluşundan bugüne ülkemizde kanun ve nizam hâkimiyetini sağlayan, devleti ve milleti uğruna gerektiğinde canını hiçe saymış nice şehit ve gazisi olan bir teşkilâttır. Cumhuriyet tarihimiz boyunca yaşadığımız pek çok sıkıntılı ve zorlu dönemlerde milletimizin huzur ve güven kaynağı olmuştur. Türkiye’nin terör örgütleriyle mücadelesinde en ön saflarda yer almış, 15 Temmuz hain darbe girişiminde de olduğu gibi, eşsiz kahramanlık örnekleri sergilemiştir. Polis Teşkilâtı’nın birlik ve bütünlüğü; milletimizin, devletimizin, vatanımızın birlik ve bütünlüğüdür.

Bu düşüncelerle Türk Polis Teşkilatı’mızın 173. kuruluş yıldönümünü tebrik ediyorum. Görevleri başındayken hayatlarını kaybeden şehit polislerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyor, kahraman gazilerimizi de minnet ve şükranla yâd ediyorum.