TR
09 Kasım 2017 11:46

VALİ VASİP ŞAHİN'İN 10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA GÜNÜ MESAJI

VALİ VASİP ŞAHİN'İN 10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA GÜNÜ MESAJI Devletimizin kurucusu, istiklal mücadelemizin başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü; ebediyete irtihalinin 79. yıl dönümünde rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyoruz.
  • VALİ VASİP ŞAHİN'İN 10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA GÜNÜ MESAJI

Saygıdeğer İstanbullular,

Şüphesiz 10 Kasımlar milletimizin gönlünde bir matem günü olmanın ötesinde çok büyük anlam ve önemi haizdir. Bugün Gazi Mustafa Kemal’i anlamak ve onun aziz hatırasına sahip çıkmak; hürriyete, demokrasiye, hiçbir şartta taviz vermediğimiz vatan toprağına sadakatten; Türkiye Cumhuriyeti’ni muasır medeniyetler seviyesinin üstüne yükseltme azim ve kararlılığından geçmektedir.

Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır." sözlerinde vücut bulan bu şuurla, Türk milletine emanet ettiği Cumhuriyetimizi, onun millî ve manevi hasletlerini istikbale güvenle taşıma gayemiz en büyük teminatımızdır. Bu şuur bizlere, istikbalde vuku bulabilecek tüm sorunların üstesinden gelmek için güç ve ilham kaynağıdır. Bunun en güzel örneği yakın geçmişimizde, 15 Temmuz’da, büyük bir inanmışlık ve fedakârlıkla millî iradesi uğruna canını siper eden Türk milletinin asil duruşunda tezahür etmiştir. Türk milleti, Cumhuriyeti muhafaza etmek için dün olduğu gibi, bugün de her türlü fedakârlığa hazır ve kararlı olduğunu tüm dünyaya göstermiştir.

Bu duygularla vefatının 79. yıl dönümünde Kurtuluş Savaşı’mızın Başkomutanı, Cumhuriyetimizin bânîsi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha hürmet, minnet ve rahmetle yâd ediyorum.

Ruhları şâd olsun.