TR
07 Kasım 2018 20:16

VALİ YERLİKAYA MÜLKİ İDARECİLERLE BULUŞTU

VALİ YERLİKAYA MÜLKİ İDARECİLERLE BULUŞTU Vali Ali Yerlikaya İstanbul’da görevli Vali Yardımcıları ve Kaymakamlarla buluştu.

Vali Yardımcıları ve İlçe kaymakamları Vali Yerlikaya’ya hayırlı olsun dileğinde bulunarak kendilerini tanıttılar.

Gerçekleştirilen toplantılarda Vali Yerlikaya; “Hukukun üstünlüğü, yetki ve sorumluluklarımız dâhilinde İstanbul’umuza hizmetle görevliyiz.

İstanbullularımızın hizmetin en güzeline layık olduğuna inanıyoruz.

Sizlerden istirhamım; iletişime açık olalım, makamlarımızı ve gönlümüzü halkımıza açık tutalım.
Yasal olan talepleri zaman kaybetmeden, olmayanları da gerekçeleriyle vatandaşımıza ve ilgili mercilere bildirelim.

Geçmişte görev yaptığım yerlerde hemşerilerimiz ve mesai arkadaşlarımızla aramızda her zaman sevgi dilini kullandık. Sizlerden de bunu bekliyorum.

İlimizde, huzur ve asayişin, eğitim, sağlık, turizm, kültür, ticaret, sanayi, tarım ve diğer alanlarda kanunlarımızın bizlere verdiği görev ve sorumlulukları layıkıyla yerine getirmeliyiz.

Bunun için vatandaşlarımızın gönüllü desteği, belediyelerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız, mesleki teşekküllerimiz, bütün atanmış ve seçilmişlerimizin iş birliğini çok önemli buluyoruz.

Ancak bu şekilde bütün güçlüklerin üstesinden gelebiliriz.  Bu görevlerden ayrılırken geride hoş bir sada bırakmanın gayretinde olacağız.

Başta 2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda ilimizde eğitim-öğretim kalitesinin yükseltilmesi, geleceğimizin teminatı sevgili yavrularımızın, gençlerimizin iyi yetiştirilmesi için fiziki altyapı eksikliklerimizin giderilmesini hedefliyoruz.

Suriyeli misafirlerimizin eğitim, sağlık, barınma ve istihdamında; uygulama birliği sağlamaya ve karşılaşılan aksaklıkları gidermeye çalışacağız.

İmar barışıyla ilgili uygulamanın en sağlıklı şekilde sürdürülmesi ve kaçak yapılaşmanın önlenmesinde bütün kurumlarımızın görev alanlarındaki yetki sorumlulukları titizlikle yerine getirmelerini bekliyorum.” dedi.

Toplantı, ilçe kaymakamları ve vali yardımcıları tarafından iletilen görüş ve önerilerin alınmasıyla sona erdi.