TR
29 Haziran 2018 17:00

YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI SINAVI (YKS)’YE YÖNELİK ALINAN TEDBİRLER

Ülkemizde olduğu gibi ilimizde de 30 Haziran -1 Temmuz 2018 tarihlerinde Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) yapılacaktır.

Gençlerimizin gelecek planlarının yönlendirilmesi bakımından büyük önem taşıyan bu sınavların huzurlu ve gürültüsüz bir ortamda gerçekleştirilmesini sağlamak kamu kurumları ve toplum olarak hepimizin ortak görevidir.

Bu sebeple sınavların yapıldığı merkezlerin yakınlarında inşaat, imalat, kazı gibi gürültü üreten işlere sınav süresi boyunca ara verilmesine; klakson, sesli yayın ve ilan kullanılmasının engellenmesine ve görevli kurumlarca bu hususların titizlikle denetlenmesine yönelik gerekli tedbirler alınmış olup bu konuda halkımızdan da destek ve duyarlılık beklenmektedir.

Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (2018-YKS)  katılacak adaylardan nüfus cüzdanını veya T.C. kimlik kartını kaybeden ve yeniden çıkarmak isteyenlere yeni kart düzenleninceye kadar geçerli olacak "geçici kimlik belgesi" verilmesi için ilçe nüfus müdürlüklerimiz, 30.06.2018 Cumartesi günü 07.00-17.00 ve 01.07.2018 Pazar günü 07.00-15.30 saatleri arasında hizmet verecektir.

Ayrıca İstanbul Büyükşehir Belediyemizce; YKS’ye girecek öğrenciler ile görevlilerin sınav yerlerine rahat ulaşımını sağlamak amacıyla gerekli tedbirler alınmıştır.

Sınava girecek tüm öğrencilerimize gönüllerindeki hedeflere ulaşmaları yönünde zihin açıklığı ve üstün başarılar dileriz.

 

İSTANBUL VALİLİĞİ