TR

Hayri KOZAKÇIOĞLU

(19.08.1991 - 01.11.1995 - 4 yıl 2 ay 12 gün)

1938 yılında Manisa ili Alaşehir ilçesinde doğmuştur. İlk ve Ortaokulu Alaşehir’de, lise öğrenimini ise İzmir’de yaparak 1955 yılında İzmir Atatürk Lisesi'nden mezun olmuştur.

Yüksek öğrenimini 1955-1959 yılları arasında Siyasal Bilgiler Fakültesinde tamamlayarak aynı yıl İçişleri Bakanlığında Kaymakam adayı olarak göreve başlamıştır. Çamlıhemşin, Ardeşen, Delice, Çüngüş, Çınar, Kepsut ve Gökçeada (İmroz) ilçelerinde kaymakamlık yaptıktan sonra 1970 yılında Mülkiye Müfettişliğine ve daha sonra Başmüfettişliğe atanmıştır.

Güvenlik hizmetleri ile ilgili olarak bir süre yurt dışında inceleme ve araştırma yaptıktan sonra, 1978 yılında Erzurum Valiliğine atanmıştır. Daha sonra Vali kadrosu ile 1,5 yıl süre ile İstanbul Emniyet Müdürlüğü görevini ifa ederek, 12 Eylül 1980 ‘den sonra Adana Valiliğine atanmıştır. 3 yıl süre ile Adana Valiliği ve 3,5 yıl Sakarya Valiliği görevlerinden sonra 12.01.1987 tarihinde Diyarbakır Valiliği görevine başlamıştır. Bu görevi yürütürken 19.07.1987 ‘de Olağanüstü Hal Bölge Valiliğine atanmıştır. 19 Ağustos 1991 tarihinde İstanbul Valiliğine atanmıştır.

Evli olup, 3 çocuk babası olan Kozakçıoğlu, 23 Mayıs 2013 tarihinden İstanbul'da vefat etmiştir.