TR

Kutlu AKTAŞ

(24.07.1997 - 04.08.1998 -1 yıl 11 gün)

Çankırı PTT Müdürlüğü Malzeme Amirlerinden Reşat AKTAŞ ile Bedriye AKTAŞ’ ın oğludur.

1941 yılında Adana’da doğmuştur. 1958 yılında Çankırı Lisesi Edebiyat Bölümünü pekiyi derece ile bitirmiştir.

1962 yılında SBF ‘den mezuniyetine müteakip 30.07.1962 tarihinde atandığı Çankırı Maiyet Memurluğu'nda Yumurtalık, Küre Kaymakam Vekillikleri'nde görevlendirilip staj süresini doldurmuş, Kaymakamlık kursu ile TODAİE ‘nü bitirdikten sonra 27.11.1964 yılında Darende Kaymakamlığı'na atanmıştır.

30.09.1965 tarihinde askerlik görevine başlamış ve 30.09.1967 tarihinde Topçu Yedek Teğmeni rütbesiyle terhis olmuştur. 30.09.1967 tarihinde Yahyalı, 30.04.1970 tarihinde Çüngüş, 31.07.1972 tarihinde Bozcaada Kaymakamlıkları'na atanan Sn. Kutlu AKTAŞ, 03.08.1976 tarihinde Mülkiye Müfettişliği'ne, 20.08.1976 tarihinde 1. sınıf Mülkiye Müfettişliği'ne, 04.02.1977 tarihinde Mülkiye Başmüfettişliği'ne, 28.03.1979 tarihinde de Mülkiye Müşavirliği'ne atanmış, daha sonra 26.06.1981 tarihinde Ağrı Valiliği'ne, 22.12.1986 tarihinde Malatya Valiliği'ne, 21.04.1990 tarihinde İzmir Valiliği'ne atanmıştır. 15.07.1997 gün ve 97/9579 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile İstanbul Valiliği'ne atanmıştır.

Kutlu AKTAŞ, İstanbul için çok çeşitli projelere imza atmıştır. 24.07.1998 tarihinde İstanbul Valiliği Özel Kalem Müdürlüğü organizesi ile yapılan çalışmalarını hem CD-ROM hem de kitap ile tanıtmıştır.

Evli ve iki çocuk babasıdır.